17 Nisan 2021 Cumartesi

Zeki Aygün’e soru soran öğretmene soruşturma açıldı!

Zeki Aygün’e soru soran öğretmene soruşturma açıldı!

Mahallesine su ve yol getirilmesini isteyen öğretmen Nurullah Şen, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’e soru sordu diye hakkında soruşturma başlatıldı

12 Mart 2021 Cuma 14:52 Güncel

İlimizde yayın yapan yerel bir televizyon kanalına konuşmacı olarak katılan ve ilçedeki projeleri anlatan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’e, yayın sırasından sosyal medya hesapları üzerinden soru soran öğretmene soruşturma açıldı. Alınan bilgi ve iddialara göre yerel bir kanalda bir programa katılan Başkan Aygün konuşurken, Derince Çınarlı Karabey mahallesinin yolunun ne zaman yapılacağını, suyunun ne zaman geleceğini soran öğretmen Nurullah Şen, ummadığı bir muamele ile karşılaştı. Alınan bilgilere göre Körfez Orhangazi Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Şen, programın moderatörünün görmesi ve soruyu Başkan Aygün’e sorması için soruyu çok kere kopyala yapıştır şeklinde, programın sosyal medya paylaşımının altına yazdı.

SORU SORDU DİYE İNCELEME BAŞLATILDI

İddialara göre bu sorundan rahatsız olan Zeki Aygün, öğretmen Nurullah Şen’i İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayet etti. Çınarlı Karabey Mahallesi’nde toprakları olan ve tarım işiyle de uğraştığı öğrenilen Şen’in şikayet edilmesi üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçti ve iki müfettiş görevlendirdi. Başkan Zeki Aygün’e soru sorduğu için hakkında inceleme başlatıldı. İl Milli Eğittim Müdürlüğü başlatılan inceleme sonrasında, görevlendirilen iki milli eğitim müfettişi, geçtiğimiz Salı günü Nurullah Şen’in ifadesini aldı. Bölgede oldukça sevilen ve sayılan bir öğretmen olan Nurullah Şen’in hakkında belediye başkanına soru sordu diye incele başlatması milli eğitim camiasından büyük tepki çekti.

KORKUYORUM AMA ALLAH’IMA GÜVENİYORUM

Konuyla ilgili gazetemize bir değerlendirme yapan Şen, “Çınarlı Karabey Mahallesi’nin yıllardır yolu ve suyu yok. Bu aslında Türkiye’nin bir ayıbıdır. Uzun zamandır burasın yolunun yapılması ve suyunun getirilmesi için mücadele içindeyiz. Seçim öncesi Başkan Zeki Aygün mahallemize gelerek vatandaşlarla konuştu, bazı sözler verdi. Ama bu söz tutulmadı. Ben de onu bir televizyon programında görmüşken sosyal medya hesabından, soru sordum. Sorduğum soruyu moderatör görsün diye kopyala yapıştır şeklinde çok kez sordum. Benim hiçbir siyasi amacım yoktu. Amacım sadece en doğal, en temel insan hakkı olan yol ve suyun getirilmesini istemekti. Ama gelinen noktada şaşkınlık içindeyim. Başkana soru sordum diye soruşturma geçiriyorum. Geçtiğimiz Salı günü gelen milli eğitim müfettişlerine bu konuda açıklama yaptım. Yaptığım şeyden asla pişman değilim. Ama korkuyor muyum, korkuyorum, çekiniyor muyum evet çekiniyorum ama Allah’ıma güveniyorum” dedi.

Ergün DEMİR

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Izmitli

13 Mart 2021 Cumartesi 06:00

Gücünüzü doğru şeylerde kullanın.Gariban bir memura yetmesin gücünüz.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Duvarı delip kuyumcuyu soyanlar yakalandı

Duvarı delip kuyumcuyu soyanlar yakalandı