24 Ocak 2022 Pazartesi

İzmit Belediyesi 'Frida' ile kadına yönelik şiddete dikkat çekecek

İzmit Belediyesi 'Frida' ile kadına yönelik şiddete dikkat çekecek

İzmit Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında 29 Kasım Pazartesi (yarın) Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde ‘Frida Tiyatro Oyunu’nun gösterimini yapacak

28 Kasım 2021 Pazar 23:37 Kültür-Sanat

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Frida Tiyatro Oyunu ile kadına yönelik şiddete dikkat çekecek. İZMEK kursiyerleri, İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi’nden yararlanan kadınlar ve Çınar Kadın Kooperatifi üyelerinin izleyici koltuğunda olacağı tiyatro gösterisinde, 20. yüzyılın en önemli ressamlarından Meksikalı Frida Kahlo’nun hayatı canlandırılacak.

FRİDA’YI ELİF ARMAN OYNAYACAK

Saat 13.00’te başlayacak ve 70 dakikalık tek perde olacak gösteride, Frida Kahlo’nun hayatını tiyatro oyuncusu Elif Arman oynayacak. Belir Güçbilmez’in yazdığı ve Emre Tandoğan’ın yöneteceği oyunda Elif Arman, Frida Kahlo’nun hayatının içine girmeye başladıkça kendi varoluşu ile yüzleşmeye başlayacak. Elif Arman, kendisine sorduğu sorulara hem kendi ağzından hem de Frida Kahlo olarak cevaplar aramaya çalışarak karmaşık bir durum ortaya koyacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Gölcük'te hafif şiddetli deprem

Gölcük'te hafif şiddetli deprem