17 Haziran 2021 Perşembe

İzmit'teki yetenek taramasına diğer ilçelerden de büyük ilgi

İzmit'teki yetenek taramasına diğer ilçelerden de büyük ilgi

İzmit Belediyesi tarafından, gençlerin ve çocukların içindeki sanatçıyı gün yüzüne çıkarmak amacıyla hayata geçirilen Sanat Akademisi Yetenek Taramasına Kandıra’dan katılan 13 yaşındaki Ozan yeteneğini sergiledi

05 Haziran 2021 Cumartesi 14:54 Kültür-Sanat

Kocaeli’nin tüm ilçelerinde gençlerin ve çocukların içindeki sanatçıyı ortaya çıkaracak, özgüven kazandıracak ve sonucunda ünlü keman virtüözü Prof. Dr. Cihat Aşkın önderliğinde ve alanında uzman kadroyla birlikte Sanat Akademisi’nde eğitim imkânı sağlayacak olan yetenek taraması tüm hızıyla devam ediyor. Yetenek taramasına yalnızca İzmitliler değil, Kocaeli’nin diğer ilçelerinden de yoğun katılım sağlanıyor.

“KEŞFEDİLMEYEN GENÇLER İÇİN GÜZEL BİR UYGULAMA”

Kandıra’da yaşayan 13 yaşındaki Ozan Aslan, İzmit Belediyesi'nin düzenlediği yetenek taramasında hünerlerini sergiledi. Kandıra'da ikamet ettiklerinden dolayı başvuru sonrası çağrılmayacaklarını düşündüklerini belirten Arslan ailesinin yetenekli çocuğu Ozan Aslan, “13 yaşındayım, Kandıra’dan geliyorum. 2019 yılında bağlama çalmaya başladım. Keşfedilmeyen gençler için çok güzel bir uygulama olduğunu düşünüyorum” dedi.

“ÇOK SEVİNDİK”

Annesi Berna Aslan ise, “Ev hanımıyım, sağlık sorunlarından dolayı şu an çalışamıyorum. Başkanımızdan Allah bin kere razı olsun, bize bu fırsatı sunduğu için. Başvuruyu gördüğümde sadece İzmit’i kapsıyor zannettim, Kandıra’da ikamet ettiğimiz için. Ancak bize mesaj gelince çok sevindik. Çok teşekkür ederiz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Süper Enduro GP, Kartepe’de başladı

Süper Enduro GP, Kartepe’de başladı