01 Aralık 2021 Çarşamba

Türküler, Atatürk için söylendi

Türküler, Atatürk için söylendi

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü kapsamında Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından ‘Türkülerle Atatürk’ adlı gösteri sahnelendi

10 Kasım 2021 Çarşamba 12:58 Kültür-Sanat

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83’üncü yıl dönümü olması sebebiyle, ‘10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ kapsamında Kocaeli Valiliği tarafından anma programı gerçekleştirildi.

YOĞUN KATILIM

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa; Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Deniz Eğitim-Öğretim ve Garnizon Komutanı Tümamiral Ayhan Gedik, Cumhuriyet Başsavcısı Habip Korkmaz, Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yavuz Selim Kapancı, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü, Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir, İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, MHP İl Başkanı Yunus Emre Kurt, Gazi ve Şehit yakınları katılım sağladı.

“İLELEBET YAŞACAKTIR”

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmenşen, “Bedenen bu dünyadan ayrılmış olabilir Mustafa Kemal Atatürk ama fikirleri ve kurduğu tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır. Atatürk, ‘Bir ulusun asker ordusu ne kadar güçlü olursa olsun, kazandığı zafer ne kadar yüce olursa olsun bilim ordusuna sahip değilse savaş meydanlarında kazanılmış zaferlerin sonu olacaktır’ diyerek bizlere, yarınlara seslendi. Onun ideallerinin peşinde koşmak her Türk gencinin yaşamsal ve vazgeçilmez bir durağıdır” ifadelerini kullandı. Konuşmanın ardından Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından sahnelenen ‘Türkülerle Atatürk’ adlı gösteri büyük beğeni topladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

KSO’da Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk anıldı

KSO’da Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk anıldı