24 Ocak 2022 Pazartesi

Ardaman: Süresiz iş bırakma mağduriyet oluşturur

Ardaman: Süresiz iş bırakma mağduriyet oluşturur

Hekimlerin grev sürecine dair konuşan Kocaeli Tabip Odası Başkanı Ömer Ardaman, ‘Talepleriniz karşılanmazsa süresiz iş bırakma eylemine gidilir mi?’ sorusuna, “Süresiz iş bırakma biraz ağır olur, mağduriyet oluşur. Fakat bütün hekimler kötü vaziyette. Bıçak kemiğe dayanmış durumda. Bundan sonraki süreçte hepimiz risk almak durumundayız” ifadeleri ile cevap verdi

16 Aralık 2021 Perşembe 14:11 Sağlık

Hekimlerin emeklilik ve maaşlarında iyileştirme yapılmasını öngören düzenlemenin geri çekilmesine karşılık Türk Tabipleri Birliği’nin çağrısı ile dün tüm hastanelerde doktorlar başta olmak üzere sağlık çalışanları bir günlük greve çıktı. Tabipler Birliği’ne bağlı olmayan farklı hekim derneği ve sendikaları da iş bırakma eylemine katıldı. Grevde olan doktorların katılımı ile Kocaeli Tabip Odası, Kocaeli Aile Hekimleri Derneği, Birlik ve Dayanışma Sendikası ve Sağlık ve Sosyal Hzimet Emekçileri Sendikası (SES) Kocaeli Şubesi, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Kocaeli Tabip Odası Başkanı Ömer Ardaman, gerçekleştirilen basın açıklamasında, hekimlerin taleplerinin karşılık bulmaması halinde eylemlerin süreceğini belirterek uyarılarda bulundu.

“VATANDAŞ HASTANEYE GELMEDİ”

Grev sürecini değerlendiren Kocaeli Tabip Odası Başkanı Ömer Ardaman, katılımın beklenenden de yoğun olduğunu belirterek, “Grevimize sadece Tabip Odası üyeler değil aile hekimleri ve sağlık çalışanları da destek verdi. Basın açıklamasını gerçekleştirdiğimiz Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi haricinde diğer hastanelerde de acil hastalar ve gebe sağlığı ile ilgili hastalar hariç hasta bakılmadı” dedi. Vatandaşların da eyleme destek verdiğini vurgulayan Ardaman, “Grevimize vatandaş da yoğun olarak destek verdi. Vatandaş hastaneye gelmedi, gelenler de anlayış gösterdiğini ve desteklediğini belirterek geri döndü. Hatta hastanenin asansöründe, yakamdaki Kocaeli Tabip Odası kartımı gören bir vatandaş, ‘Eyleminizi destekliyoruz ve arkanızdayız’ dedi” ifadelerini kullandı.

“EYLEM YOK MU DİYE SORUYORLAR”

Grev sonrası sürecin nasıl ilerleyeceğine dair görüşlerini belirten Ardaman, “Eylemlerimizin devam edip etmemesi ise tamamen taleplerimizin yerine getirilmesine bağlı. Taleplerimize karşılık bulamazsak eylemlerimiz devam edecektir. Sesimizi duymalarını bekliyoruz” dedi. Geçtiğimiz günlerde Kocaeli Aile Hekimleri Derneği Recep Pehlivan’ın grevle alakalı kullandığı, “Eylemimiz 1 gün sürmek üzere başlayacak fakat taleplerimize bir karşılık bulamazsak süresiz iş bırakmaya dönüşebilir” ifadelerini değerlendiren Ardaman, “Süresiz iş bırakma biraz ağır olur, mağduriyet oluşur. Fakat bütün hekimler kötü vaziyette. Bıçak kemiğe dayanmış durumda. Bundan sonraki süreçte hepimiz risk almak durumundayız” ifadelerini kullandı. Tabandaki desteğe değinen Ardaman, “Grev öncesi ve sonrası telefonlarım susmuyor. Doktor arkadaşlarımız ‘eylem yok mu’ diye soruyorlar. Tabandan müthiş bir destek var” şeklinde konuştu.

 

SEFA GARDİYANOĞLU

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Midye dolu çuvalları denize attılar

Midye dolu çuvalları denize attılar