01 Aralık 2021 Çarşamba

Çeker: Yalanlarına bizi ortak edemezler

Çeker: Yalanlarına bizi ortak edemezler

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, 6. dönem imzalanan toplu iş sözleşmesi ile ilgili sahada çalışanları bilgilendirerek, Yalan Sen’in yöneticileri toplu sözleşme masasında işlemiş suçlarına ortak arama çabası içerisindeler. Dağıtmış oldukları broşürleri ile suçlarını işlemiş oldukları suçları belgelendirmektedirler. Yalanlarına bizi ortak edemezler” dedi

17 Ekim 2021 Pazar 13:13 Sağlık

Türkiye Kamu-Sen Denetleme Kurulu Üyesi ve Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 'Yalan Sen’in imzaladığı 6. Dönem toplu iş sözleşmesi ile ilgili çalışanları yanlış bilgilendirildiğini belirterek, Gebze, Darıca, Karamürsel, Körfez ve Gölcük Devlet Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarına bilgilendirme broşürü dağıttı. İşyeri temsilcilerinin hazır bulunduğu ziyaretlerde, Başkan Çeker, “Yalan-Sen yöneticileri sahada utanmadan kazanımlarımız diye broşür bastırmış geziyorlar. Utanmadan Türkiye Kamu-Sen’in de toplu sözleşmeyi imzaladığı yalanını söyleyerek bizleri de suçlarına ortak etmeye çalışıyorlar” dedi.

3600 KONUSU

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker açıklamasının devamında, “Türk Sağlık-Sen olarak sahada üyelerimizi ve çalışanları bilgilendirmek için ilçe ilçe geziyoruz. Yalan Sen yöneticilerinin maskesini düşüreceğiz. Resmi Gazete’de yayınlanan 6. dönem toplu iş sözleşmesine kimlerin imza attığı apaçık ortada iken, Türkiye Kamu-Sen’i de sanki toplu sözleşmesinin bir tarafıymış gibi imzaladı yalanını söylüyorlar. Çünkü memuru hayal kırıklığına uğrattılar. 3600 yalanı ile de günü geçiştirmeye çalışıyorlar. Madem o kadar kararlıydılar, neden toplu sözleşme masasında bunu çözmediler. Şimdi süreci yayıyorlar. Tüm her şey hazır neyin nasıl talep edildiği ortada ve tek bir tuşla neticelenecek bir konuyu şimdi ipe un sererek insanların susmasını bekliyorlar” dedi.

YALANA SARILDILAR

Başkan Ömer Çeker konuşmasının devamında, “Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi olarak bizlerde sahada tüm çalışanlara yaptırdığımız broşürü dağıtarak, yalanlarını ifşa edeceğiz. Ortak talep çağrımıza uydular. Taleplerimizi masada bıraktılar. Sonrasında da yalana sarıldılar. Toplu sözleşme ikramiyesi ile ilgili de sanki sadece kendi sendikalarına üye olanlar alabilecekmiş gibi insanları kandırıyorlar. Halbuki % 1 barajını geçen üç sendikanın üyeleri ikramiyeden faydalanacak. Bu yalanları da çabuk düştü. Yalan Sen yöneticileri çarşı pazara hiç çıkıyorlar mı? Çarşı yanıyor. Büyük başarı gibi gösterilen zamlarda almadan çarşı pazarda eksiye düştü. Bunların mumu yatsıya kadar bile yanmadı. Yalan konusunda pinokyoyu bile geçtiler. Onlar kalem, çanta, kupa dağıtmaya, geziler organize ederek çalışanları susturmaya çalışsalar da beyhude çaba içerisindeler. Tüm çalışanlar gerekli cevabı istifaları ile onlara veriyorlar ve vermeye de devam edecekler” diyerek sözlerine son verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İklim değişikliği farkındalığı için Osmangazi Köprüsü'nde pedal çevirdiler

İklim değişikliği farkındalığı için Osmangazi Köprüsü'nde pedal çevirdiler