18 Nisan 2021 Pazar

Darıca Farabi'de kazanan Zafer Kurt oldu

Darıca Farabi'de kazanan Zafer Kurt oldu

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde döner sermaye komisyon seçimlerinde Başhekim Mustafa Güneş’in usulsüz uygulamalarına muhalif olan ve mahkemeye veren Zafer Kurt ezici bir çoğunlukla seçimleri kazandı

31 Ocak 2021 Pazar 12:31 Sağlık

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Döner Sermaye Komisyonu seçimleri gerçekleştirildi. Seçimlerde geçen dönem de seçilen Türk Sağlık-Sen İşyeri Baş Temsilcisi Zafer Kurt ile Cafer Çelik arasında gerçekleşti. Döner Sermaye Komisyonu seçimlerine 267 sağlık çalışanı katılırken, 263 geçerli, 45 oy ise geçersiz sayıldı. Zafer Kurt 180, Cafer Çelik ise 79 oy aldı. Böylelikle Türk Sağlık-Sen İşyeri Baş temsilcisi Zafer Kurt, çalışanların büyük desteği ile döner sermaye komisyonunda görev yapmaya devam edecek.

MAHKEMEYE VERMİŞTİ

Darıca Farabi Hastanesi Başhekimi Mustafa Güneş’in geçtiğimiz yıl görev ve yetki sorumlulukları dışında çalışanları farklı birimlerde görevlendirmek istemesi ile başlayan tartışmalarda Döner Sermaye Komisyonu'ndaki yapılan seçimler bu yıl ayrı bir öneme sahip oldu. Bilindiği üzere Başhekim Güneş’in hakkını arayan sağlık çalışanlara kişisel sosyal medya hesabında, ‘hain’ demesi üzerine mahkemeye verenlerden biri de komisyon seçimlerini kazanan Türk Sağlık-Sen İşyeri Baş Temsilcisi Zafer Kurt olması da dikkat çekti. 

TÜRK SAĞLIK SEN'DEN AÇIKLAMA

Döner Sermaye Komisyon Seçimleri 2019 yılına kadar atama yöntemi ile yapılırken Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesinin İl Sağlık Müdürlüğüne yazılı başvurusu ile seçimle komisyon üyesinin belirlenmesi talebi kabul görmüş ve o tarihten bu yana Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Zafer Kurt seçimlerde kazanan isim oldu. Gizli oy açık tasnif yöntemi ile gerçekleştirilen seçimlerle ilgili olarak Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi yetkilileri yaptığı açıklamada, çalışanların hür iradeleri ile gerçekleştirilen seçimlerde gerekli cevabı vermekte olduklarını belirttiler.

"MALUMUN İFŞASI"

Sendika yetkilileri açıklamanın devamında, “Darıca Farabi Hastanesi çalışanları esasında yetkililere ve malum sendikaya mesaj vermektedirler. Malum-Sen, hastane yöneticilerini arkalarına alarak baskı ile üye yaptığı malumun ifşasıdır. Darıca Farabi Hastanesi'nde, Türk Sağlık-Sen üyelerinden daha fazla 'Malum-Sen' üyesi vardır. Ancak baskı ile üye yaparsanız ve idarenin yaptıklarına sessiz kalırsanız, çalışanlar gizli oy açık tasnif yöntemi ile size gerekli cevabı verir. Biz sağlık çalışanlarımızın görev ve yetki sorumlulukları çerçevesinde yasaların öngördüğü birimlerde çalıştırılmasından yana kararlı duruşumuzu bundan önce olduğu gibi bundan sonra da devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Lokman Karaaslan'ın acı kaybı

Lokman Karaaslan'ın acı kaybı