16 Haziran 2021 Çarşamba

Derince Araştırma'da ilk kornea nakli yapıldı

Derince Araştırma'da ilk kornea nakli yapıldı

Kocaeli’de daha önce sadece KOÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde gerçekleştirilen kornea nakli, artık Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde de uygulanmaya başladı. Şiddetli göz ağrısı ve görme problemi yaşayan 58 yaşındaki hasta, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gerçekleştirilen kornea nakliyle sağlığına kavuştu

02 Mart 2021 Salı 16:24 Sağlık

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kornea nakli dönemi başladı. Hastanede görevli göz hastalıkları uzmanı Op. Dr. Sevim Ayça Seyyar ve ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyon ile görme sıkıntısı yaşayan birçok hasta artık Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ışığa kavuşacak, şifa bulacak.

SAĞLIĞINA KAVUŞTU 

Yaklaşık 30 yıldır çeşitli görme problemleri yaşayan, son 3 yıldır ise şikayetleri gittikçe artan 58 yaşındaki Yıldız Bektaş, hastanede görevli göz hastalıkları uzmanı Op. Dr. Sevim Ayça Seyyar ve ekibi tarafından uygulanan kornea nakli ile sağlığına kavuştu. Başarılı nakil deneniyle hastanede düzenlenen programda konuşan İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan, kentteki devlet hastanelerinde ilk defa yapılan kornea nakliyle Yıldız Bektaş'ın ışığa kavuştuğu bilgisini verdi. Emeği geçenlere teşekkür eden Pehlevan, Kocaeli’de pandemi ile mücadele çalışmalarının yanısıra nitelikli sağlık hizmetlerinin de aksatılmadan sürdürüldüğünü bildirdi.

"ŞİFALAR DİLİYORUM"

Derince’de  gerçekleştirilen operasyonun Kocaeli’deki kamu hastaneleri açısından bir ilk olduğunu belirten Pehlevan şunları kaydetti: “Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi bugün sunduğu özellikli hizmetlere bir yenisini daha ekleyerek ilimiz için bir ilki, kornea naklini gerçekleştirdi. Başarılı ameliyatı gerçekleştiren Dr. Ayça Seyyar hanıma gayretli ve özverili çalışmalarından dolayı özellikle teşekkür ediyorum. Yine hastamız Yıldız Bektaş hanımefendiye de geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum. İnşallah bundan sonra dünyayı çok daha güzel şekilde görecek.

"HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ"

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü ve bünyesine bağlı kuruluşlar olarak bir yandan pandemi ile mücadeleyi sürdürürken diğer yandan vatandaşlarımıza nitelikli sağlık hizmeti sunmanın gayreti içerisindeyiz. Bu önemli hizmetlerin sunulduğu Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bundan sonra da böylesine önemli hizmetlerin artarak sürdürüleceğini biliyoruz. Bizler de İl Sağlık Müdürlüğü olarak devamlı yanlarındayız ve kendilerine her türlü desteği vermeye hazırız." Pehlevan, organ naklinin ve kornea bağışının ne kadar önemli olduğunu bir kere daha gördüklerini vurgulayarak, tüm vatandaşları organ bağışı konusunda daha hassas olmaya davet etti.

1 SAATLİK OPERASYONLA

Ameliyatı yapan Dr. Sevim Ayça Seyyar, kendilerine ağrı şikayetiyle gelen hastanın bulanık görme problemi yaşadığını kaydetti. Seyyar, korneanın gelmesiyle yaklaşık 1 saatlik operasyonla nakli gerçekleştirdiklerini belirterek, "Şu anda hastamızın ağrısı azaldı. Artık sürekli kontakt lens takmak zorunda değil. Gözünün görmesi biraz açıldı. İnşallah görmesi daha da artacak. Tamamen iyileşmesi ise 1,5 seneyi bulacak." diye konuştu. Sağlığına kavuşan Bektaş, şu anda herhangi bir şikayeti olmadığını dile getirerek ameliyatının gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kartepe Belediyesi'nde anlaşma sağlandı

Kartepe Belediyesi'nde anlaşma sağlandı