27 Kasım 2021 Cumartesi

Kocaeli'de 1 milyon doz aşı yapıldı

Kocaeli'de 1 milyon doz aşı yapıldı

Kocaeli’de koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen aşılama çalışmaları son sürat devam ediyor

21 Haziran 2021 Pazartesi 21:35 Sağlık

İldeki yoğun çalışmalar sonucunda bugün kentte aşı olan kişi sayısı sonucu 1 milyonu aştı. 1 milyonuncu doz İzmit Seka Devlet Hastanesi'nde hemşire Neslihan Kalkan tarafından Fuat Soğuksu isimli vatandaşa uygulandı. Gerçekleştirilen aşı uygulaması ve yapılan çalışmaları Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan yerinde gözlemledi. Bu saate kadar yapılan 1 milyon doz Covid-19 aşısının 685 bin 919 dozunu ilk aşı, 314 bin 110 dozunu ise ikinci doz aşı yaptıranlar oluşturdu. Aşılama tüm hızıyla devam ettiğinden bu sayı sürekli artıyor.

VATANDAŞLIK GÖREVİ

Kocaeli’de 1 milyonuncu doz aşıyı vurulan Fuat Soğuksu’ya duyarlı davranışından dolayı teşekkür eden İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan aşı olmanın herkes için vatandaşlık görevi olduğunu vurguladı, Soğuksu’ya şifa dileklerini iletti. Aşıdan korkulacak ve çekinilecek bir durumun  olmadığını kaydeden Pehlevan  koronavirüsle mücadelenin anahtarının aşılama çalışmalarından geçtiğine dikkat çekerek şöyle konuştu:

HERKESİ AŞIYA BEKLİYORUZ

Yaklaşık 1 milyon doz aşı yapılan ilimizde hala aşıya ikna olmayan vatandaşlar var. Tüm vatandaşlarımızı aşı konusunda sürekli bilgilendirerek bu konuda farkındalıklar oluşturuyoruz. Aşısını yaptırmayan vatandaşlarımızın mutlaka randevu alıp aşı olmalarını öneriyorum. Saygıdeğer Kocaelililer; salgını sınırlamanın ve yok etmenin en iyi yolu aşı olmaktır. Aşı randevusu alarak tüm devlet hastaneleri, aile hekimlikleri, üniversite hastanesi, özel hastaneler ve ilçe sağlık müdürlüklerinde aşılarınızı ücretsiz olabilirsiniz. Ayrıca il ve ilçe merkezlerinde kurulan mobil veya aşı noktaları ile sanayi kuruluşlarında, fabrikalarda ve yerinde aşı uygulama noktalarında aşılama yapılmaktadır. Hem kendi sağlığınız hem de toplum sağlığı için aşı hakkı olan tüm vatandaşlarımızı aşıya bekliyoruz. Haydi Kocaeli aşıya!

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kerim Barıç’ın yeğeni iş kazası geçirdi, kurtarılamadı

Kerim Barıç’ın yeğeni iş kazası geçirdi, kurtarılamadı