12 Nisan 2021 Pazartesi

Adak’ın acısı başkan atamalarını erteledi

Adak’ın acısı başkan atamalarını erteledi

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar, meclis üyesi 28 yaşında ki Tugay Adak’ın intiharı sebebiyle İzmit ve Kandıra ilçe gençlik kolları atamalarını ertelediklerini söyledi

16 Şubat 2021 Salı 12:22 Siyaset

İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sefa Aşkın’ın görevden alınması sonrası yerine bir isim atanamamıştı. Aradan geçen yaklaşık 3 aylık süre zarfında genel merkez başkanlık koltuğuna yeni bir ismi tayin edemedi. İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar yaptığı açıklamada pandemi sebebiyle atamanın uzadığını Şubat ayında ismin netleşeceğini söylemişti. Ancak beklenmedik talihsiz bir olay yaşandı. Kartepe Meclis Üyesi 28 yaşında ki Tugay Adak’ın intiharı CHP’yi derinden sarstı. Özellikle gençler halen daha şoku atlatamadı.

CANIMIZ YANIYOR

Atak’ın vefatı sonrası istifalar art arda yaşanmaya başladı. Kandıra İlçe Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Uçar’da görevinden istifa etti. İzmit’in ardından Kandıra’ya da genç başkan ataması yapılacak. Konuyla ilgili açıklama yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar şu ifadelere yer verdi: “Tugay’ın vefatının ardından 1 haftadır başka bir şey konuşmuyoruz. Tugay Adak’ın vefatı hepimizi derinden etkiledi. Moralimiz çok bozuk. Canımız yanıyor. Genel merkezde çok üzgün.  Bu sebeple İzmit ataması sürecini erteledik. Bunun yanı sıra Kandıra ilçe gençlik kollarında da istifa yaşandı. Kendimi toparladığımda hem İzmit hem de Kandıra için isimleri değerlendireceğim”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli’de kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi

Kocaeli’de kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi