08 Mart 2021 Pazartesi

AKP’li meclis üyesi alkol ruhsatı istedi

AKP’li meclis üyesi alkol ruhsatı istedi

İzmit Belediyesi Meclis toplantısında AKP’li Meclis Üyesi Engin Uçar, tramvay inşaatında iş yerleri yıkılan iki bar sahibi için alkol ruhsatı istedi

05 Ocak 2021 Salı 15:47 Siyaset

İzmit Belediye Meclis Toplantısı bugün pandemi tedbirleri kapsamından Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığında yapılan toplantıda 20 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandığı meclis toplantısında gündem maddesi görüşülmesi öncesi soru önergeleri sunuldu.

ALKOLLÜ MEKAN İÇİN RUHSAT TALEBİ

AKP’li Meclis Üyesi Engin Uçar, Büyükşehir’in yaptığı tramvay yolu projesinde iş yerleri yıkılan esnaflara ruhsat verilmesi önergesini meclis gündemine taşıdı. Engin Uçar önerge sonrası kürsüde yaptığı konuşmada, “İş yerleri yıkılan iş yerleri yıkılan esnafın 6 senedir iş yapamaması ve ruhsat alamamalarını isimli kişiler kamulaştırma nedeni ile mağdur olduğunu sürekli anlatıyor. Her şeyden öte bu şehir esnaflık yapan biri olarak bulunduğumuz süreçte, esnaf arkadaşlarımızın sorununu bir geçim sorunu olarak görmeliyiz. Meclis üyesinin görevi ayrım yapmadan vatandaşın yanına olmaktır. Önceden ruhsatı olan iş yerleriydi bunlar. Vermiş olduğum önergeyle desteğinizi talep ederim. Tramvay çalışması yapılırken iş yerleri yıkılan Serkan Gül ve Evren Başyurt’un iş yerlerine ruhsat verilmesini talep ediyorum. Esnaf kirasını ödeyemezken biz bu adamların ekmeğine 6 yıldır mani oluyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

CHP’li kadınlar canice katledilen Sevda Kösecik için ayaklandı

CHP’li kadınlar canice katledilen Sevda Kösecik için ayaklandı