14 Nisan 2021 Çarşamba

Başkan Güney: Kadınlarımız, başarımızdaki en büyük etkendir

Başkan Güney: Kadınlarımız, başarımızdaki en büyük etkendir

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av.Ali Güney, dün ataması yapılan İlçe Kadın Kolları Başkanı Pınar Atabay’ı makamında ağırladı.

02 Şubat 2021 Salı 16:53 Siyaset

ATABAY’A BAŞARI DİLEDİ

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Pınar Atabay’ın ataması dün Genel Merkez Kadınları Başkanı Lütfiye Selva Çam tarafından yapıldı. Atabay, yeni göreviyle ilk ziyareti bugün AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av.Ali Güney’e yaptı. Güney, “AK Parti’nin 19 yıldır devam eden başarısındaki en önemli unsur, Türkiye’deki dönüşüm ve çizdiği yol haritasıdır. Bu dönüşümlerden biri de kadın sorununu bir demokrasi sorunu olarak görerek kadın odaklı gerçekleştirdiği düzenlemelerdir. Anayasada ilgili maddeler başta olmak üzere, kadına yönelik şiddet, kadın ve istihdam, eğitim, sağlık, sosyal güvenlik, siyaset ve diğer sosyal politikalar başlıkları altında yapılan bu iyileştirme ve yeniliklerle bireysel ve toplumsal olarak güçlenmiş, karar alma mekanizmalarındaki etkinliklerinin artmış, eğitim kaliteleri yükselmiş, pozitif ayrımcılıklar ve istihdam alanları sağlanmıştır.

Bugün hem Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, hem belediye meclislerinde kadına daha fazla kontenjan sağlayan AK Parti, teşkilat yapısında da Kadın Kollarımız dışında ana kademe yönetiminde de bu orana dikkat etmiş ve pozitif ayrımcılık sağlamıştır. Bu duygu ve düşüncelerle, yeni İlçe Kadın Kolları Başkanımız Pınar Atabay’ın da hem teşkilat birikimi, hem de yeni bakış açısıyla İzmit için başta kadınlarımız olmak üzere, çok önemli işlere imza atacağına inanıyorum. Yeni görevinin başarılı olmasını diliyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Mutu: Oğuzhan Asiltürk’ün tavrı teamüllere aykırı!

Mutu: Oğuzhan Asiltürk’ün tavrı teamüllere aykırı!