13 Nisan 2021 Salı

Bu üç oldu: Hürriyet Büyükşehir’e hazırlansın

Bu üç oldu: Hürriyet Büyükşehir’e hazırlansın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in Kocaeli Bükükşehir Belediye Başkanlığına hazırlanmasını istedi

03 Nisan 2021 Cumartesi 22:58 Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kadınların seçme ve seçilme hakkını elde etmesinin 91. yıl dönümünde partinin kadın belediye başkanları ile video konferans yönetimi ile toplantı gerçekleştirdi. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in de katıldığı toplantıda Kılıçdaroğlu'na Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ile Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun eşlik etti. Toplantıda konuşan Genel Başkan Kılıçdaroğlu  “Kadınlar yerel yönetimlerde arzu ettiğimiz kadar rol üstlenemediler” dedi.

ÖNCEDEN DE SÖYLEMİŞTİ

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Bir kadın büyükşehir belediye başkanımız var. Sayısının artmasını isteriz. Fatma Kaplan Hürriyet’in de Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığında hazırlanmasını isteriz” diye konuştu. Hatırlanacağı üzere Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu daha öncesinden de iki defa İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet için, “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayımız” demişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

UTV, 30 metrelik uçurumdan yuvarlandı: 1 ölü, 1 yaralı

UTV, 30 metrelik uçurumdan yuvarlandı: 1 ölü, 1 yaralı