15 Haziran 2021 Salı

Çakar: AKP’liler şark kurnazlığı yaptı

Çakar: AKP’liler şark kurnazlığı yaptı

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, mecliste yaşanan olaylar hakkında, “AKP şark kurnazlığı yaparak MHP’li meclis üyelerinin görev alacağı komísyonlara AKP’li arkadaşları verdiler” dedi

07 Nisan 2021 Çarşamba 14:18 Siyaset

İzmit Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nda yaşanan olayların ardından CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, partisinin ilçe binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Çakar, İzmit Belediye Meclisi’nde yaşanan olaylara değindi. Açıklamada İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural ve Meclis Üyesi Arsal Arısal yer aldı.

SUİSTİMAL ETMEYE DEVAM EDİYORLAR

Çakar açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Dünkü İzmit Belediye Meclisinin kilitlenmesıne neden olan AKP grubu iyi niyeti suistimal etmeye devam ediyor. Mecliste 2020 faaliyet raporu okundu. İzmıt Belediyesi’nin 2020 yılında yaptığı hizmetlerin konuşulmaması için mecliste kaos çıkardılar. İzmit Beledıyesi’nin yapmış olduğu faaliyetlerden İzmit halkı çok memnun, biz mahallelerde geziyor vatandaşlarımızı dinliyoruz. AKP tabanı dahil herkes yapılan hizmetlerden memnun, memnun olmayan, AKP’nin musluğu kesilen kaymak tabakası. Yine dünkü mecliste denetim komisyon raporu okundu. Baktık ki yerel medyada 3,4 isim konuşuluyor, koskoca İzmıt Belediyesi’nde de bir yılda 17,000 bin TL küsur fatura kesiliyor. Tabi ki içlerinde CHP’li arkadaşlar da olacak. Mühim olan verdiği teklifin uygunluğudur.

MÜCADELE EDİYORUZ

Biz AKP’li arkadaşlardan şunu da bekliyoruz. 2 yılda kaç tane AKP’li arkadaş İzmit Belediyesi’nde iş aldı onları da açıklasınlar. Başka bir konu ihtisas komisyon üyeleri seçimi. Belediyeler birliği ve danıştay kararına göre meclis üyesi tam sayısına göre hesaplama yapılır. Buna göre siyasi partiler komisyonda görev yapacak isimleri bildirirler. Bu meclis tablosunda CHP 2, AKP 2 üye verme hakkı bulunuyor. Bizler geçen yıl MHP’li meclis üyeleri de her komisyon da olacağını düşünerek komisyon üyelerini 5 olarak kabul etmiştik. Sonradan gördük ki AKP şark kurnazlığı yaparak MHP’li meclis üyelerinin görev alacağı komísyonlara AKP’li arkadaşları verdiler. Bizler meclis üyelerinin hak ettikleri şekilde komisyonlarda görev almaları için mücadele ediyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Nimet

08 Nisan 2021 Perşembe 23:40

Manipülasyonlarla bir karalama kampanyasına dönüştürülmeye çalışılan bu süreçte,İzmit Belediyesinin hesabının veremeyeceği hiçbir iş yada işlemi yoktur, olamaz da.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hürriyet, göçmen derneklerini ağırladı

Hürriyet, göçmen derneklerini ağırladı