22 Ocak 2022 Cumartesi

Çalık Ellibeş’e yüklendi: Kaçınılmaz sonunuz yaklaştı

Çalık Ellibeş’e yüklendi: Kaçınılmaz sonunuz yaklaştı

Zafer Partisi İl Başkanı Vedat Çalık, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş’in, “Dolarlar sizin olsun,eurolar sizin olsun” ifadeleri ile ilgili, “Zafer Partisi iktidarında; kaçırdığınız dolarları, yabancı ülkelerde açtığınız euro hesaplarını, İngiltere’de satın aldığınız caddeleri, hepsini ama hepsini zaten sizden geri alacağız ve bu millete geri iade edeceğiz. Kaçınılmaz sonunuz yaklaştı bilesiniz” dedi

30 Kasım 2021 Salı 22:24 Siyaset

Zafer Partisi Kocaeli İl Teşkilatı her hafta Pazartesi günü gerçekleştirdikleri 'Çaylar Şirketten'programı ile vatandaşlar ile buluşuyor. Esnaf ile buluşan partililer yerel ve genel siyasete dair vatandaşlar ile görüş alışverişinde bulunuyor.Son buluşma ise Bekirdere’de bulanan bir çay ocağında gerçekleştirildi.

”BETON-İSRAF-SOYGUN EKONOMİSİ”
Programda, ülkenin son dönemde yaşadığı ekonomik krize değinen Zafer Partisi İl Başkanı Vedat Çalık, “Yaşanan en ağır devlet ve milli birlik krizine çok ağır bir ekonomik kriz hatta çöküş refakat etmektedir. 2002 sonundan itibaren devam eden dış borca, tüketime, ranta, peşkeş ve şatafata dayalı Beton – İsraf – Soygun Ekonomisi üçgeninde sıkışan Türk ekonomisi çökmüştür. AKP Propoganda mekanizmasının bütün manipülasyonlarına rağmen Türkiye 2002 -2021 yılları arası 1960 tan bu yana en düşük büyüme sürecine girmiş ve hatta geriye doğru gitmektedir.Türkiye 2002 den bu yana adım adım üretimden kopmuştur. Türkiye sanayisizleşmektedir halka sanayi diye yutturulmaya çalışılan da montaj sanayinden başka bir şey değildir. Maalesef küçülen Türk sanayisi değil aynı zamanda küçülen Türk tarımı ve hayvancılığıdır” ifadelerini kullandı.
“HALEFÇİ-SELEFÇİ-CİHATÇI RUH HASTALARI”
Döviz kurlarındaki yükselişin sebebinin yanlış ekonomi politikaları olduğunu vurgulayan Çalık, “Türk ekonomisi salgından önce 2018 sonu 2021 başında dünyadaki en kırılgan birinci ekonomi olmuştur. İşsizlik ve enflasyon ile mücadelede sınıfta kalmış Türk Lirası Pula dönmüştür. Türk insanı fakirleşmiş ülkesinde ki iç savaştan kaçan savaş kaçkınları Türkiye’de Türk delikanlılarına Türk kızlarına iş verir hale gelerek patron olmuşlardır. Türk Milletinin evlatlarını Halefçi – Selefci –Cihatçı ruh hastalarının şirketlerinde maraba yapmışlardır. Döviz kurları 2002 den buyana en yüksek noktasına ulaşmıştır. Türkiye, dünyada Arjantin’den sonra en yüksek faizi veren ülke olmuştur. Büyüme oranları düşmüştür. Bütün bunların oluş nedeni ne bir Papazın tutuklanması ne de Türk Lirasına operasyon çekilmesi değildir bütün bunların oluş nedeni AKP’nin ranta, israfa, peşkeşe, betona dayalı yanlış ekonomi politikalarıdır” dedi.

”MEHMET ELLİBEŞ MİLYON DOLAR”

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş’in, Ak Parti Kartepe İlçe Danışma Toplantısı’nda kullandığı, ‘dolarlar sizin olsun,eurolar sizin olsun’ ifadelerini eleştiren Çalık, “Mehmet Ellibeş milyon dolar neyinkafasını yaşıyor” diyerek, “Özellikle son 10 yıldır uygulanan Beton –İsraf ve Soygun ekonomisi ve tüm yetkilerin bir kişide toplanmasını sağlayan rejim değişikliği nedeniyle ülkemiz Cumhuriyet tarihinin en derin ve muhtemelen etkileri çeyrek asırdan fazla sürecek ekonomik krize girmiştir. Türk ekonomisi AKP iktidara geldiğinde dünyanın en büyük 16’ncıekonomisiyken bugün Türk lirası üçüncü sınıf bir Afrika ülkesi bile olamayan Papua Yeni Gine kınasından bile değersizdir. 
“HEPSİNİ GERİ ALACAĞIZ”
Hal böyle iken Kartepe İlçe Danışma Toplantısı’nda konuşan AKP İl Başkanı Mehmet Ellibeş, partililere yaptığı konuşmada ‘dolarlar sizin olsun,eurolar sizin olsun’ diyerek kendince siyaset falan yaptığını düşünüyor. Biz de kendisine diyoruz ki yurtdışına kaçırdığınız dolarları yabancı ülkelerin bankalarında açtığınız euro hesaplarını halka geri verin, tamam bizce sakıncası yok. Vakıf sahibi fırsatçı hocalarınıza da söyleyin üzerine çöktükleri dolarları ve  euroları iade ederek halkımıza bağış yapabilir bizce mahsuru yok. Zafer Partisi iktidarında; kaçırdığınız dolarları, yabancı ülkelerde açtığınız euro hesaplarını, İngiltere’de satın aldığınız caddeleri, hepsini ama hepsini zaten sizden geri alacağız ve bu millete geri iade edeceğiz. Kaçınılmaz sonunuz yaklaştı bilesiniz” şeklinde konuştu
SEFA GARDİYANOĞLU

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

CHP yaraları sarmak için Cumhuriyet Mahallesi’nde

CHP yaraları sarmak için Cumhuriyet Mahallesi’nde