24 Ocak 2022 Pazartesi

CHP, Büyükşehir’in paylaşımıyla dalga geçti!

CHP, Büyükşehir’in paylaşımıyla dalga geçti!

CHP dönemini kötülemek amacı ile “20 yıl önce Kocaeli” paylaşımları yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kendi döneminde yaşanan sel felaketleri paylaşınca CHP’den yanıt gecikmedi

13 Ocak 2022 Perşembe 17:33 Siyaset

CHP İl Başkanlığı’ndan yapılan paylaşımda, “Melih Gökçek’in ardından bu kez @kocaelibld, ‘mevzu CHP’ye’ derken kendi dönemlerinde şehrimize çektirdikleri çileyi paylaşıp sildi.KBB’nin AK Partili yöneticilerine muhalefete ısınma turunda yaşadıkları bu kazadan dolayı geçmiş olsun diyoruz.” denildi
2004 yılından beri AK Parti tarafından yönetilen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kendi dönemleri öncesi ile sonrasında Kocaeli’de yaşanan dönüşümü yansıtmak amacı ile resmi sosyal medyada hesaplarında bir takım görseller paylaştı. “90’larda Kocaeli ve Bir zamanlar Kocaeli” etiketi ile paylaşılan fotoğraflarda SHP ve CHP dönemi kötülenerek dönemin altyapısı ve çevre kirliliğine vurgu yapılmak istendi. 
2007 YILINDANKİ SU BASKINI
Belediyenin resmi hesaplarında “20 yıl öncesini sormuşsunuz” yorumu ile yapılan paylaşımlarda AKParti döneminde yaşanan çevre ve altyapı felaketleri paylaşıldı. Belediyenin resmi Twitter hesabında paylaştığı su baskını fotoğraflarının birinde AKParti afişi dikkatlerden kaçmadı. 2007 genel seçimlerini kazandıktan sonra AKP tarafından hazırlanan “Teşekkürler Türkiye, nice ak yıllara” yazılı afiş paylaşılan fotoğrafların birinde yer alıyordu. Yaptıkları hatayı fark eden belediye kısa süre içerisinde görseli kaldırarak yerine başka bir görsel paylaştı.
“MUHALEFETE ISINMA TURU”
Bu paylaşım sonrası CHP İl Başkanlığı’ndan da bir tweet atıldı ve şu ifadeler kullanıldı: “Melih Gökçek’in ardından bu kez @kocaelibld, ‘mevzu CHP’ye’ derken kendi dönemlerinde şehrimize çektirdikleri çileyi paylaşıp sildi. KBB’nin AK Partili yöneticilerine muhalefete ısınma turunda yaşadıkları bu kazadan dolayı geçmiş olsun diyoruz. #GeliyorGelmekteOlan” 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Katırcıoğlu, Cihan Göç bebek için Gaziantep’e gidiyor

Katırcıoğlu, Cihan Göç bebek için Gaziantep’e gidiyor