06 Mayıs 2021 Perşembe

CHP'li kadınlardan kınama

CHP'li kadınlardan kınama

Körfez Belediyesi Mart ayı Meclis Toplantısında yaşanan kavga ve tartışmalar CHP’de kınama açıklamasına neden oldu. Körfez İlçe Teşkilat binasında toplantı salonunda düzenlenen basın açıklamasını, Kadın Kolları Başkanı Naciye Uçar, Belediye Meclis Üyesi Sevgi Yaman Kel ve İlçe Başkan yardımcısı Gülseren Altunal tarafından okundu

04 Mart 2021 Perşembe 13:56 Siyaset

Yapılan açıklamada, toplantıda özellikle kadın meclis üyelerine karşı kullanılan kelimeler ve bunların aynı salonda yer alan AK partili kadın yöneticiler tarafından alkışlanması eleştirildi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: 02 Mart 2021 tarihinde gerçekleşen Körfez Belediyesi Meclis Toplantısı, oldukça gergin bir atmosferde seyretmiş ve toplantıyı sağlıklı bir şekilde yönetmekle görevli olan Belediye Başkanı, görevinin gerektirdiği soğukkanlı tavrı yitirerek bir belediye başkanına yakışmayacak ifadelerde bulunmuştur. Yine Belediye Başkan yardımcılarından birisi, kadın meclis üyemize karşı oldukça saldırgan bir tavır sergilemiş ve kadınları küçülten eril ifadeler kullanmıştır. 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü'ne bu kadar yakın olduğumuz bir süreçte, kadınlara karşı kullanılan bu eril dili kabul etmiyoruz. Bu ifadelerin, salonda AKP Kadın Kolları üyelerinin olduğu bir ortamda cereyan etmesi ayrıca üzücüdür.

"HALKIN ÇIKARLARIYLA ÖRTÜŞMEYEN HER HAREKETİN KARŞISINDA OLACAĞIZ"

Bizler, muhalefette olan bir parti olarak, elbette Körfez halkının çıkarlarıyla örtüşmeyen her hareketin karşısında olacağız. Defaatle dile getirdiğimiz bu tavrı, hiçbir saldırgan tavır ve söylemler durduramaz. Bizler gücünü halktan alan bir parti olarak asla yılmadık. Hiçbir korku söylemi ve bunun akabinde oluşacak baskı ortamı, bizleri yıldıramaz! Bunun iyi bilinmesini isteriz. Kamuoyuna saygılarımızla...”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Şerafettin Uzun hayatını kaybetti

Şerafettin Uzun hayatını kaybetti