13 Nisan 2021 Salı

CHP’li meclis üyesinden arsa devir tepkisi

CHP’li meclis üyesinden arsa devir tepkisi

Körfez Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Yelda Pişkin İlimtepe’deki Körfez Belediyesine ait 17000 metrekare civarında arsanın Büyükşehire devredilecek olmasına tepki gösterdi

03 Mart 2021 Çarşamba 14:02 Siyaset

Körfez Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Yelda Pişkin bir basın açıklaması yaparak, İlimtepe’deki Körfez Belediyesine ait 17000 metrekare civarında arsanın Büyükşehire devredilecek olmasına tepki gösterdi. Pişkin’in açıklaması şöyle: ‘’Dün yapılan meclis gündeminde, geçen ay getirilen 64 satış talebi soğumadan İlimtepe’de Körfez Belediyesine ait 17000 metrekare civarında arsanın Büyükşehire devir/satışı için tekrar meclisten yetki istenirken beraberinde, Çiftlik viyadük altındaki otopark için 100.000 TL’lik teminat gerektiği açıklaması yapıldı.

OLDU BİTTİYE Mİ GETİRİLİYOR!

Belediyenin, konut, ticaret ve sanayi alanı ihtiyacını karşılamak için kamunun yararına olacak girişimleri elbette olacaktır. Ancak yine kılıfına uydurulup ciğerimizi yakacak şekilde, devir adı altında kamu malının tam değeri belirlenmeden, bedelinin altında Büyükşehir’e satışı var. Kamu yararı yerine, kamu zararına neden olacak, rakamları düşük tutarak oldu bittiye getiriliyor. Buradaki ana kriterlerin en önemlisi ihaleye çıkarılıyor mu, adrese teslim mi yapıldığıdır. Gerçekten ihtiyaç var mı? Değerinde bir işlem yapılıyor mu? Peşkeş çekiliyor mu?

AÇIKLIK GETİRİLMELİ

Ne için tahsis edilmiş olduğu net olarak ifade ediliyor mu? Sosyal konut içinse bu mutlaka belirtilmelidir. Halkımız ucuza ev sahibi olabilecekse değeri belki esnetilebilir! Sonrasında, sanayi vb. amaç için kullanılamayacağı bir madde olarak onaylanmalıdır. Son oturumda ortamın gerilerek ana gündemin gölgelendirilmesine izin vermeyeceğiz. Sonuna kadar bu konunun takipçisi olacağız.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Alkollü araç kullanıp ölüme neden olan sürücüye 3 yıl 9 ay ceza

Alkollü araç kullanıp ölüme neden olan sürücüye 3 yıl 9 ay ceza