14 Nisan 2021 Çarşamba

Ellibeş: Bugün değilse ne zaman?

Ellibeş: Bugün değilse ne zaman?

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, haftalık olağan il yönetim kurulu toplantısında konuştu: “PKK denilen hain terör örgütünü bugün değilse ne zaman açıkça lanetleyeceksiniz?” dedi

16 Şubat 2021 Salı 11:21 Siyaset

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, haftalık olağan yönetim kurulu toplantısında Gare’de şehit edilen 13 vatan evladı hakkında konuştu. Ellibeş, hain terör örgütü PKK’nın kaçırdığı vatandaşları sığınağa dönüştürülen bir mağarada infaz etmesinin kabul edilemez olduğunu belirterek, “Hak ve özgürlüklerden bahseden Avrupa ülkeleri başta olmak üzere, bu haince eyleme sözde demokrasi savunucularının sessiz kalması onların gerçek yüzlerini bir kez daha göstermiştir. Kaldı ki, bu terör örgütünden 48’inin ortadan kaldırıldığu bu mağaranın içi gizli odalarla dolu bir labirent sığınağa dönüşmüş olması da, bu teröristlerin perde arkasında yalnız olmadıklarını, Türkiye’nin gelişmesini istemeyen dış güçler tarafından desteklendiğini de göstermiştir” dedi.

ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMADI, KALMAYACAK

İzmit Dr.Şefik Postalcıoğlu Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında konuşan Ellibeş, Gare’deki 13 şehitle ilgili siyasi parti temsilcilerine de seslendi: “Kalleş terör örgütü PKK, 1984 yılından bu yana 30 bine yakın vatandaşımızı şehit etti. Geçmişte bu eli kanlı örgütün bebekleri öldürdüğünü, köyleri yaktığını biliyoruz. İki gün önce de, kaçırdıkları 13 vatandaşımızı ellerini arkadan bağlayıp, başlarına kurşun sıkarak şehit ettiler. Elbette Devletimiz büyük. Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı, kalmayacak. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz bu hainlerin bizlere yaşattığı acıların hesabını son ferdi kalana dek milletimizin duasıyla hepsinden soracak. Şimdi merak ediyorum? Devletimiz bu canilerle açıkça mücadele ederken, neden ana muhalefet bu terör örgütünü adını vererek lanetlemiyor.”

HDP, DEMOKRASİ KİSVESİ ALTINDA TERÖRÜ DESTEKLİYOR

“Neden bunların yurt dışındaki uzantılarına, arka çıkan devletlere laf etmiyor? Bir rektör atamasını bahane edip, özgürlük diye bağıranlar bugün neden 13 vatandaşımız için haykırmıyor? Bugün değilse ne zaman demekten kendimi alamıyorum. Bu terör örgütünü lanetlemek yerine onların maşası olarak Devletine dil uzatan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Hüda Kaya’yı  kınıyorum. Yaşanan bu acı olayın sorumlusu; demokrasi, hak, özgürlük kılıfı altında ülkemizdeki terör örgütleri ve uzantıları ile bağlantılı olanların tamamıdır. Bir yandan eli silahlı bu canilerle mücadele edilirken, HDP'nin siyaset sahasını zehirlemesine ve demokrasi kisvesi altında terörizmi desteklemesine de asla izin verilmeyecektir.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yolda ve durakta kalan yayaları otobüse aldı

Yolda ve durakta kalan yayaları otobüse aldı