17 Haziran 2021 Perşembe

Haydar Akar, Soylu’ya yüklendi: İftira atma, istifa et git!

Haydar Akar, Soylu’ya yüklendi: İftira atma, istifa et git!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “Sedat Peker bir milletvekiline ayda 10 bin Dolar para veriyor” söylemine tepki gösteren CHP Kocaeli Milletvekili TBMM Başkanvekili Haydar Akar, “Bütün meclise iftira atarak bakanlık yapamazsın kardeşim. Orası senin şov alanın değil. Ne anlatıyorsun bu millete. O zaman bırak o görevi; ayrıl istifa et, git” dedi

07 Haziran 2021 Pazartesi 15:04 Siyaset

CHP Kocaeli Milletvekili TBMM Başkanvekili Haydar Akar, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamaları sonrası bir televizyon programında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu eleştirdi. Süleyman Soylu’nun, ‘Sedat Peker bir siyasetçiye ayda 10 bin Dolar veriyor’ söylemine de tepki gösteren Akar şunları söyledi: “Siyaset-mafya arasındaki aşağılayıcı cümleler sadece bu ikisi arasında değil ki. Bu ülkenin en tepesindeki insanın, bu ülkeyi birleştirici olması gereken kişinin herkese hakaret ettiği bir ortamda, mafya siyaset ilişkisinde küfür edilmesi, hakaret edilmesi beklenen sonuçlardan bir tanesi. Yadırganacak bir durum değil.

BÖYLE BAKAN OLMAZ

Bu ülkeyi bir arada tutması gereken siyasetçiler öbürlerine karşı hakaret ediyorlarsa, ağza alınmayacak cümleler sarf ediyorlarsa mafya siyaset ilişkisinde de çok yadırgamamak lazım bu tür cümleler kurulmasını. Doğru değil tabi, hepsini bir cümlede verirsek bunların hiçbiri doğru değil. Yakışıksız. Neyin üzerinden yapıyor siyasetini? Tamamen devletin bakanı olarak İçişleri Bakanı üzerinden yapıyor siyasetini. Ne diyor bakan? 10 bin Dolar alan milletvekili var dedi. Siyasetçi var dedi. Önce milletvekili dedi, sonra siyasetçiye döndü. Arkadan dahası da var dedi. Böyle bir İçişleri Bakanı olmaz. Mutlaka mafya ile ilişkisi olan siyasetçiler vardır. İmtiyaz tanıyanlar, onların haklarını koruyanlar vardır.

İSTİFA ET GİT

Ama en azından şunu demeli İçişleri Bakanı. Bir milletvekili değil diyebilmeli. Milletvekili mi diyor; bilmiyorum diyor. Erkek mi diyor; bilmiyorum diyor. O zaman ne söylüyorsun sen. Ne anlatıyorsun bu millete. O zaman bırak o görevi; ayrıl istifa et, git. Mecliste doğruyu söyleyeceğine yemin etmişsin. Namuslu hareket edeceğine, dürüst hareket edeceğine yemin etmişsin. Bütün meclise iftira atarak, bizlerde dahil olmak üzere, iftira atarak bakanlık yapamazsın kardeşim. Orası senin şov alanın değil. Sen kendini temize çıkartmak için başkasına iftira atamazsın. Eğer iftira atıyorsan da gerçeği söylemek zorundasın.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

​İzmit Belediyesi ile BELBİM Çınar Kart’ı masaya yatırdı

​İzmit Belediyesi ile BELBİM Çınar Kart’ı masaya yatırdı