13 Nisan 2021 Salı

İYİ Parti İzmit İlçe'den anlamlı etkinlik

İYİ Parti İzmit İlçe'den anlamlı etkinlik

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanlığı 21-27 Mart Orman Haftası kapsamında çok anlamlı bir etkinlik düzenledi

27 Mart 2021 Cumartesi 20:05 Siyaset

Yaklaşık bir yıldır dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan pandemi nedeniyle kaybettiğimiz sağlık çalışanlarımız için "Sağlık Şehitleri Hatıra Ormanı" oluşturdu.

İzmit Tepeköy mahallesinde İzmit Belediyesi'nin tahsis ettiği alana her bir sağlık şehidimiz için toplam 450 adet fıstık çam fidanı dikildi.

Etkinliğe İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti Belediye Meclis üyeleri Nurettin Bulut ve Yaşar Kardaş, İl Başkan yardımcıları ve yöneticileri, Başiskele İlçe Başkanı Ayşe Sönmez Rüzgar, İzmit İlçe Başkan yardımcıları ve yöneticileri, Kocaeli Tabipler Odası Başkanı Ömer Ardamar, BASK Kocaeli Şube Başkanı Sami Ayyıldız, Kocaeli ÇÖLYAK Yaşam Derneği Başkanı Nesrin Kuşçuoğlu Atar, doktorlar ve üyelerin dahil olduğu yaklaşık yüz kişi katıldı.

Tüm katılımcıların şehit sağlık çalışanları adına fidan diktiği etkinlikte konuşan İzmit İlçe Başkanı Dr. Pelin Coştur Filiz "Bugün çok önemli bir etkinlik için bir araya geldik. Onlar korkusuz birer kahramandılar. Hepimizin eve kapandığı, birbirimizden çekindiğimiz bir dönemde meydanı boş bırakmadılar. Onlar, zor gün dostuydular. Ne zaman sağlığımız tehlikeye girse, gece gündüz, yaz kış demeden bizim ömrümüzü uzatmak için çalıştılar. Onlar, kendi kıymetlilerini geride bırakmayı göze alacak kadar cesur ve mesleklerine aşıktılar. Onlar, haklarını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz sağlık şehitlerimiz. Onlar adına oluşturduğumuz bu hatıra ormanına daima gerekli özeni göstererek hatıralarını canlı tutacağız. Kuruyan her fidanın yerine yenisini dikeceğiz. Her birine Allahtan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Allah hepsinden razı olsun. Bugün aynı zamanda Berat Kandili. Berat; insanda fazilet, güzellik, iyilik, yiğitlik gibi kıymetli özelliklerin öne çıkması demektir. Mübarek Berat Kandilinin bütün bunlara vesile olması diliyor, halkımızın Berat Kandilini kutluyorum" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Chp

30 Mart 2021 Salı 09:54

Şu Fatma olmasa bu iyi parti bitik Fatma başkan chp de bir el at

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Çatıda çıkan yangın paniğe yol açtı

Çatıda çıkan yangın paniğe yol açtı