17 Nisan 2021 Cumartesi

İYİ Parti Kandıra'yı karış karış gezdi

İYİ Parti Kandıra'yı karış karış gezdi

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanlığı'nın periyodik aralıklarla tüm ilçelerde gerçekleştireceği "İYİ Ekip Aynı Anda 41 Ayrı Yerde" programı Kandıra ile devam etti

21 Mart 2021 Pazar 14:12 Siyaset

İlk olarak Kandıra ilçe binasında toplantı gerçekleştiren İYİ Parti ekibi, çevre esnafı ve vatandaşlarla birlikte Andımız'ı yasaklayanlara inat daha bir gür sesle okudu. Ardından koordineli bir şekilde çarşıdan esnafa merkez mahallelerden en uzak köylere kadar Kandıra'yı karış karış gezdi. Kandıra saha programında TBMM Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Kandıra İlçe Başkanı Hilal Kübra Altınay, ilçe başkanları, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe teşkilatı ve partili gençler, önceden belirlenen 41 ayrı noktada Genel Başkan Meral Akşener'in selam ve sevgilerini ileterek çiftçinin, esnafın, vatandaşın sorun ve taleplerini meclise iletmek üzere not aldı, dinledi. Programın sonunda Sarısu'da ateş yakarak Türk'ün bayramı Nevruz'u kutladılar. 

TARIMDAKİ KAN KAYBI ARTARAK DEVAM EDİYOR

Açıklamada bulunan İl Başkanı Şanbaz Yıldız, "Kocaeli sanayiden turizme, tarımdan hayvancılığa çok özel bir şehir. Bu özel şehrin tarım ve hayvancılıkla daha ön plan çıkan ilçemiz Kandıra'daydık. Dünya genelinde tarım sektörünün önemi her geçen gün daha iyi anlaşılırken, ülkemizde tarımdaki kan kaybı artarak devam ediyor. Saman dahil  ithal ediyoruz. Hayvancılık ve gıda konusu salgından sonra en çok dikkat edilmesi gereken alandır. Tarımın özendirilmesi, gıdaya erişimin önemsenmesi, tarıma üretim anlayışı içerisinde bakılması ve gençlerin tarımda yer almasının sağlanması lazım. Tarımı stratejik bir sektör ve alan olarak görmemiz gerekiyor. Takip edilen yanlış politikalar sebebiyle tarım sektöründe çözüm bekleyen birçok sorun var. Çiftçimiz yaşanan ekonomik krizlerin etkisi, mazot, gübre, elektrik, su vb. temel giderlerin yüksek maliyetinden şikayetçi. Esnafımız, pandemi desteği alamamış, vatandaşımızın alım gücü ise yok.

TÜRKÜN BAYRAMI NEVRUZ BAYRAMI KUTLU OLSUN

İYİ ekibi, esnaf ve mahalle ziyaretlerinin sonunda Sarısu'da hep birlikte Türk'ün bahar bayramı Nevruz Bayramı'nı kutladı. Yıldız, "Türk’ün Ergenekon'dan çıkışı, baharın müjdecisi, dostluğun ve kardeşliğin sembolü olan Nevruz Bayramımız kutlu olsun. Nevruzun tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim" ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit Belediyesi, peyzaj bitkilerini kendi seralarında yetiştiriyor

İzmit Belediyesi, peyzaj bitkilerini kendi seralarında yetiştiriyor