REKLAMI KAPAT

09 Mayıs 2021 Pazar

Kadınlarla mahallelerde güçlenecekler

Kadınlarla mahallelerde güçlenecekler

İYİ Parti Körfez İlçe teşkilatı, sacayağı uygulamasında kadınların da mahallelerde harekete geçmesini sağladı. Yönetimin oluşturduğu 36 mahalle başkanı ve yönetimi sonrasında kadın kolları da Başkan Aynur Vergili’nin seçtiği 36 kadınla her mahallede ikinci bir yönetime kavuştu. Sacayağı hareketinin tamamlanmasıyla her mahallede 3 ayrı koldan mahalle başkanları ve yönetimleri ev ev çalışmaya başlayacaklar

09 Kasım 2020 Pazartesi 12:05 Siyaset

İYİ Parti Körfez İlçe Kadın Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Aynur Vergili'nin organizesi ile gerçekleştirilen etkinlikte; Körfez'in 36 Mahallesi'ne Kadınlardan Sorumlu Mahalle Başkanı ataması yapıldı. İl Yönetim Kurlu Üyesi Ayşegül Babacan’ın da katıldığı etkinlikte mahalle başkanı olarak atanan kadınlara, yetki belgeleri düzenlenen törenle takdim edildi. Körfez Center isimli iş yerinde bulunan Doydum Cafe isimli mekanda düzenlenen törene,  İlçe Başkanı Cahit Sürüm, İlçe Kadın Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Aynur Vergili, Gençlik Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcı Zübeyde Çalık, Teşkilat Sorumlu Başkanı Tugay Polat, İlçe Muhasibi Ayşegül Dinç, mahalle başkanlıklarına atanan partililer katıldı.

'KADINLARA ÖNEM VERİYORUZ'

Genel başkanlarının kadın olması nedeniyle Kadınlara çok önem verdiklerini belirten İlçe Başkanı Cahit Sürüm, 'Bizim yolunuz dikenlidir. Yokuştur. Bu yolu,  sizin gibi fedakar ve cefakar kadınlarımızın sayesinde yürüyeceğiz. Kadınlarımız, teşkilatımızda v yönetimimizde söz sahibidir. Bu ülke ve millete hizmet etmeyi kendine şiar edinen siz değerli kadınlarımızla hem yerelde hem de genelde iktidar olacağız. Şu anda yapılan anketlerde en az yüzde 6 farkla millet ittifakı öndedir. Bu yüzden gevşemeyeceğiz, çalışacağız. Birlik içinde olacağız. Biz biliyoruz ki; birlikte rahmet; ayrılıkta azap vardır. El ele vererek gece gündüz demeden çalışacağız' dedi.

YETKİ BELGELERİ VERİLDİ

Daha sonra 36 mahalleye atanan kadın başkanlara yetki belgeleri katılımcılar tarafından teker teker verildi, başarılar dilendi; rozetleri takıldı; atkıları ise boyunlarına bağlandı. Göreve getirilen mahalle başkanları ise, ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ve almış oldukları bu  bayrağı en yükseklere taşıyacaklarını söylediler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yıldızlı’dan 10 Kasım’da Ata’nın huzuruna davet

Yıldızlı’dan 10 Kasım’da Ata’nın huzuruna davet