19 Ekim 2021 Salı

Kartepe’de Nilay Merttürk’ün ismi ağır basıyor

Kartepe’de Nilay Merttürk’ün ismi ağır basıyor

CHP Kartepe İlçe Başkanı Tevfik Mayda’nın il yönetimi tarafından görevden alınması sonrası gözler yeni adayların kim olacağına çevrildi. İlçe Başkanlığı için en güçlü ismin ise Nilay Merttürk olduğu konuşuluyor

13 Eylül 2021 Pazartesi 13:28 Siyaset

CHP Kartepe İlçe Başkanı Tevfik Mayda ve yönetimi geçtiğimiz ay il yönetimi tarafından görevden alındı. Sonrasında CHP İl Örgütü Kartepe İlçe’ye atanacak 5 kişilik kayyum heyetini belirledi. Kayyum heyetinde Suadiye eski Belediye Başkanı Musa Öğünç, Suadiye eski Belediye Başkan Adayı Himmet Sezgin, Kartepe İlçe eski Yöneticisi Recep Bilaloğlu, Mehmet Gözen ve İl eski yöneticisi Murat Acar yer alıyor. Kayyum heyetinin başkanı ise Murat Acar oldu.

KAYYUM TARİH BELİRLEYECEK

Kartepe’de 1 ay içerisinde yeni başkanı belirlemek için seçim yapılacak. Halihazırda seçim için bir tarih belirlenmiş değil. Bugün bir toplantı yapacak olan kayyum heyetinin seçim tarihini belirlemesi beklenirken yavaş yavaş aday olacak kişilerin de ortaya çıkması bekleniyor.

MERTTÜRK KONUŞULUYOR

Diğer yandan Tevfik Mayda’nın yerine ise CHP Kartepe İlçe Başkanlığı için ismi geçen en güçlü adayın ise Nilay Merttürk olduğu kulislerde konuşuluyor. Cengiz Sarıbay döneminde il yönetim kurulu üyesi olan Merttürk’ün yıllardır CHP içerisinde emek harcayan ve değişik görevler üstlenen bir isim olduğu biliniyor. Halihazırda kesin adayım demeyen Merttürk’ün yakın bir zamanda adaylık için harekete geçmesi bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Fener Gölü’nün misafirleri; flamingolar

Fener Gölü’nün misafirleri; flamingolar