26 Temmuz 2021 Pazartesi

Kaya'dan Arınç tepkisi: Bu arkadaşın frenine basmak gerekir

Kaya'dan Arınç tepkisi: Bu arkadaşın frenine basmak gerekir

Bülent Arınç’ın Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala ile ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösteren BBP İl Başkanı Remzi Kaya, “Sempati duyanın kanında bozukluk vardır ve büyük teröristtir” dedi

21 Kasım 2020 Cumartesi 14:01 Siyaset

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala ile ilgili yaptığı açıklamaya ilimizde bir tepkide Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya’dan geldi. Kaya yaptığı açıklamada, “Bedirhan Bebek, Aybüke öğretmen ve daha niceleri bu kitabı okurken ve o kitaptan etkilenirken hiç mi aklına gelmedi. Ben ahmağım demişti ya valla kendini doğru tarif etmiş. Teröristler Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın özgürlüğünü düşüneceğine, babasız kalan şehit evlatlarını düşün. Bir de şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun katillerini bulmak "bizim namus borcumuzdur" demiştin. 11 koca yıl geçti Bülent Arınç tutmadığın namus borcunu öde. Selahattin Demirtaş Yasin Börü ve 33 vatandaşımızın katilidir. Sempati duyanın kanında bozukluk vardır ve büyük teröristtir” dedi.

FETÖ İÇİN SALYA SÜMÜK AĞLADI

BBP İl Başkanı Remzi Kaya konu ile ilgili yaptığı sert açıklamda, "Biz bu adamı başka olaylardan da tanıyoruz diyerek konuşmasına başlayan Kaya, “Önce ekranlarda FETÖ elebaşı için salya sümük ağladı. Sonra çeşitli dalaverelerle uyduruk krokilerle güya ona suikast yapılacakmış diye devletimizin en mahrem en girilmez yeri olan kozmik odaya FETÖ’cü hainleri sokarak tüm gizli bilgileri Amerikaya ve düşmanlara servis ettirdi” dedi.

FRENİNE BASMAK GEREKİR

Sözlerine devam Eden Kaya, “Sonra FETÖ’nün hain olduğunu görünce Melih Gökçek için "Ankara’yı parsel parsel sattı" hepsini açıklayacağım dedi. Ama ne hikmetse hiçbir yetkili veya savcı bunu ihbar olarak kabul etmedi. Üzeri örtüldü. Ne ala memleket. Bu kez bu arkadaşın frenine basmak gerekmez mi. Tabi freni tutuyorsa. Bülent Arınç, Selahattin Demirtaş’ın kitabından etkilenmiş ve okuyun diye tavsiye etmiş” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hikmet Erenkaya da Halkevi'ne 'karaları bağladı'

Hikmet Erenkaya da Halkevi'ne 'karaları bağladı'