08 Mart 2021 Pazartesi

Kılıçdaroğlu'ndan Hürriyet'e: Büyükşehir Belediye Başkanımız

Kılıçdaroğlu'ndan Hürriyet'e: Büyükşehir Belediye Başkanımız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İzmit Belediyesi’ne gerçekleştirdiği ziyarette, İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’e, “Büyükşehir Belediye Başkanımız” dedi

20 Ocak 2021 Çarşamba 13:09 Siyaset

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e geçtiğimiz hafta açılması gündeme gelen ve kamuoyunda etki yaratan çöp soruşturmasının ardından CHP’nin ağır toplarının İzmit’e çıkarmaları devam ediyor. Geçtiğimiz CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak’ın ardından bugün de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i başkanlık makamında ziyaret etti.

SARIBAY VE ERENKAYA DA KATILDI

Başkanlık makamında yapılan kısa görüşme sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu meclis toplantı salonunda basın açıklaması gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu’nun basın açıklamasına CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP Eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP Eski İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İlçe Başkanları, il yöneticileri ve CHP’li belediye meclis üyeleri katıldı.

İLK KEZ ZİYARET ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sakarya ve Düzce’de gerçekleştireceği programlar öncesinde İzmit’e uğradı. Kılıçdaroğlu Yerel seçimlerin ardından İzmit Belediye Başkanı seçilen Fatma Kaplan Hürriyet’i ilk kez ziyaret etti.

“GURUR DUYUYORUZ”

Basın açıklamasının açılış konuşmasını gerçekleştiren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Bugün bizim için heyecanlı bir gün. Genel başkanımızı ağırlıyoruz. Genel başkanımız buraya yabancı değil. Kentimizi çok seviyor genel başkanımız. Genel başkanımızı ağırlamaktan gurur ve onur duyuyoruz” dedi.

“KUL HAKKINI GÖZETİYORUZ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı, “İzmit Belediyesi’nde olmak güzel bir şey. Belediye başkanlarımız elinden gelen çabayı gösteriyorlar. Yeni ve ahlaklı bir siyaset anlayışını Türkiye’ye egemen kılmak istiyoruz. Yeni siyaset anlayışında belediye başkanının harcadığı paranın her hakkını vatandaşa vermek. Kul hakkını gözetmek istiyoruz. Toplumu aydınlatan, sorunları çözen, yoksul mahallelere pozitif ayrımcılık yapan bir anlayış istiyoruz”

KILIÇDAROĞLU GÜLÜMSETTİ

Kılıçdaroğlu, Hürriyet için “Büyükşehir Belediye Başkanımız” dedi. Kılıçdaroğlu daha sonra gülümseyerek, “Pardon İzmit Belediye Başkanımız” dedi. Sayın belediye başkanımızı verdiği desteklerden yürekten kutluyorum. Siyasal iktidarın yani ülkeyi yönetenlerin teşekkür etmesi gereken belediyeler CHP’li belediyelerdir. Hükümet olarak beş maskeyi dağıtamadılar, bizim belediyeler istisnasız dağıttı. CHP’li belediyeler olmasaydı pandemi koşulları daha ağır geçerdi. Hürriyet’in şahsında başkanlarımıza teşekkür ediyorum.

“TÜRKİYE YALNIZ DEĞİLDİR”

Kılıçdaroğlu, Selçuk Özdağ’ın saldırısının hakkında, “Saldırı hakkında savcının soruşturma yapması güzel bir şey. Ama savcının tehdit edilmesi ülkemizin geldiği hakkında bir şey anlatıyor. Savcının tehdit edilmesi akıl alıcı bir şey değil. Türkiye yalnız ve sahipsiz bir ülke değildir. Kişinin siyasi görüşünü beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz ama saygı duymak zorundasınız. Hem Erdoğan’ın hem de Bahçeli’nin saldırıyı şiddetle saldırıyı kınaması lazım. Sessiz kalarak saldırıyı özendiriyorlar” Son olarak aşı hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, “Aşı hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, 3 milyon daz aşı ülkenin sorununu çözmesi için yeterli değil. Bir planlama olmadığını görüyoruz. Kapalı dünya vardı. O kapalı dünyayı çözmeye çalışıyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması

Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması