17 Nisan 2021 Cumartesi

Koç: Kadına şiddete karşı siyasi tedbir lazım

Koç: Kadına şiddete karşı siyasi tedbir lazım

DEVA Partisi İzmit İlçe Başkanlığı’nda gerçekleşen basın açıklamasında konu kadın ve kadınlara uygulanan şiddetti. Açıklama sırasında değerlendirmelerde bulunan DEVA Partisi İl Başkanı Adem Koç, “Gücü yeten gücü yetmeyeni eziyor. Siyasi tedbirler almamız lazım” dedi

08 Mart 2021 Pazartesi 12:03 Siyaset

Demokrasi ve Atılım Partisi(DEVA) Partisi İzmit İlçe Başkanlığı, 8 Mart Kadınlar Günü dolayısyla ilçe başkanlık binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasına ev sahibi DEVA İzmit İlçe Başkanı Çağrı Çakıcı’nın yanı sıra DEVA Partisi İl Başkanı Adem Koç, İlçe yöneticileri Aytaç Güçel, Şemsettin Çakır, Cihan Alpaslan, il yöneticileri Emin Birlik, Alptekin Cevherli, Gülay Yılmaz, Büşra Oğuz katıldı. Çakıcı sözlerine 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla kadınları kutlayarak başladı.

ŞİDDETİN ÇÖZÜMÜ EĞİTİM

Programda ilk olarak söz alan Çakıcı şu ifadeleri kullandı, “Hepimizi dünyaya getiren anneler, kadındır. Onların kutsallığını düşünerek hareket etmemiz lazım. Kendi annemize, eşimize, çocuğumuza nasıl davranıyorsak diğer kadınlara da böyle davranmalıyız. Son yıllarda kadınlara şiddet arttı. Bunun çözümü ise eğitimdir. Eğitimli bir toplum sayesinde bu sorunu aşarız. İnşallah ileride kadına şiddet azalır. Bütün kadınlarımızın gününü kutluyorum” dedi.

YÜZDE 90’I SIKINTIDA

DEVA İzmit İlçe Başkanı Çağrı Çakıcı sözlerinin devamında yerel ve ulusal gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. “Hafta sonu esnafımızı gezdik. Esnafların yüzde 90’ı sıkıntı içerisinde. Hepsi pandemiden dolayı sıkıntı çektiklerini söyledi. Biz daha çok pandemiden dolayı diğer sıkıntılarını sorduk. Pandemi geçici bir süreç. Bizim kalıcı sıkıntılara inmemiz gerekiyor” dedi.

KADINLARI MERKEZE ALMALIYIZ

Çakıcı’nın ardından söz alan DEVA Partisi İl Başkanı Adem Koç, “Kadınlarımızın emekçiler gününü kutluyorum.Siyasi parti il başkanı olarak, kadınları merkeze almamız geretiğine inanıyorum. Kadını ikna ederek herkesi ikna ederseniz. Kadınlara şiddet konusunda ciddi tebdirler almamız gerekiyor. Kadına ve aile şiddet konuları bu dönemde ciddi şekilde artış gösterdi. Yöneticiler huzurlu olursa bu bütün çalışanların evlerine yanısyor.

SİYASİ TEDBİRLER ALMALIYIZ

Toplumun huzura kavuşması için bu iktidarın hızlı bir şekilde değişmesi gerekiyor. Kavga dili bizi bir yere taşımaz. En son Samsun’da neler yaşandığını gördük. Gücü yeten gücü yetmeyeni eziyor. Böyle bir düzen olamaz. Siyasi tedbirler almamız lazım. İstanbul Sözleşmesi’ni destekliyoruz. Bu sözleşmede işin özünden uzaklaşıp başka bir konuyu gündeme getirmeye çalışıyorlar” dedi.

12 İLÇEDE

DEVA Partisi’nin kuruluş birinci yıl dönümü hakkında da değerledirmelerde bulunan Koç, “9 Mart itibari ile partimizin birinci kuruluş yıl dönümünü kutlayacağız. Kocaeli İl Teşkilatları olarak 12 ilçede 3 günlük ziyaret programlarımız olacak. Genel başkanımızın selamlarını ileteceğiz. Vatandaşlarımıza partimizin broşürlerini takdim edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bilgi Köprüsü Montessori’de Deprem ve Yeşilay Haftası

Bilgi Köprüsü Montessori’de Deprem ve Yeşilay Haftası