01 Aralık 2021 Çarşamba

Mutlu: İsraf konusunda da Nas var

Mutlu: İsraf konusunda da Nas var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın faiz çıkışına değinen Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, “Evet, faiz konusunda kitabımızda Nas var, ancak aynı kitabımızda israf konusunda da Nas var, kul hakkı konusunda da Nas var. Bunları bir kez ağızlarına aldıklarını duydunuz mu” dedi

22 Kasım 2021 Pazartesi 22:43 Siyaset

Saadet Partisi Kandıra 6’ncı Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi.  Kongrede konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın faiz konusunda kullandığı, “Nas Suresi ne diyor ona bakmak lazım” ifadelerine karşılık verdi. Mutlu, “Yüce dinimizi siyasete alet etmeyin. Sıkışınca Nas var dersen. Size bugüne kadar aklınız neredeydi derler.  Evet, faiz konusunda kitabımızda Nas var ancak aynı kitabımızda israf konusunda da Nas var, kul hakkı konusunda da Nas var. Bunları bir kez ağızlarına aldıklarını duydunuz mu? Yerelde ve genelde Ak Parti siyasetçilerinin, siyaset öncesi ve sonrası artan hayat konforları bu kitaba uygun mu? 

“GÖLGE ETMEYİN”

Hani yoksulluğu ve yolsuzluğu ortadan kaldırmak için gelmiştiniz. Şu an Türkiye her zamankinden daha çok yolsuzluk ve yoksulluğun arttığı bir ülke haline gelmiştir. İktidardan düşmeyi bu ülkenin başına gelebilecek en büyük felaket gibi göstermeye çalışanlar, aslında kaybedecekleri makam ve mevkilerin derdine düşmüşlerdir. Bu kadim millet geçmişinde her türlü sıkıntıyı nasıl aşmayı bilmişse, Allah’ın izniyle bunu da aşacaktır. Siz daha fazla gölge etmeyin, başka ihsan istemez” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Konuk belediyeler Alzheimer Yaşam Evi’ni gezdi

Konuk belediyeler Alzheimer Yaşam Evi’ni gezdi