24 Ocak 2022 Pazartesi

Sarıtoprak, görev değişikliğini sordu

Sarıtoprak, görev değişikliğini sordu

CHP Darıca Belediye Meclis Üyesi Özkan Sarıtoprak, Darıca Belediyesi’nde  Başkan Yardımcısı Abdullatif Özkan’ın görevden alınmasını eleştirerek, “Abdüllatif Bey Darıca Belediyesi’ne nasıl bir ihanet girişiminde bulundu ki görevlerini elinden aldınız?” sorusunu sordu

12 Ocak 2022 Çarşamba 16:15 Siyaset

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın görevlendirmesiyle Darıca Belediyesi Başkan Yardımcılığı’na getirilen Devrim Yılmaz görevine başladı. Teknik Başkan Yardımcısı olarak görevlendirmesi yapılan Devrim Yılmaz’a, İmar ve Yapı Kontrol Müdürlükleri bağlandı. Yapılan görevlendirmenin ardından CHP Darıca Belediye Meclis Üyesi Özkan Sarıtoprak sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

“ADAM KALMADI MI?”

Sarıtoprak’ın, “Darıca Belediye Başkanı’na soruyoruz” ifadeleri ile başladığı açıklaması şöyle: “Yaklaşık 3 yıldır sizinle yol yürüyen ve teknik başkan yardımcılığı görevinde bulunan Abdüllatif Özkan’ın bazı önemli yetkilerini, 1 gecede elinden neden aldınız? Dışarıdan transferle, Darıca’da adam kalmadı mı, Çayırova’dan teknik başkan yardımcısı getirdiniz. Muzaffer Bey, sizinle yaklaşık 3 yıldır yol yürüyen Abdüllatif Bey Darıca Belediyesi’ne nasıl bir ihanet girişiminde bulundu ki görevlerini elinden aldınız?

“TÜM DARICALILARIN HAKKI”

Liyakatli bir atama olduğunu iddia edecekseniz, 3 yıldır işi bilmeyenlerle neden yol yürüdünüz? Bir ceza kesildiyse, sebebi nedir, öğrenmek, bilmek tüm Darıcalıların hakkıdır. Darıca’ya yeni atanan belediye başkan yardımcısı ile birlikte neden 2 teknik başkan yardımcısı bulunuyor? Darıca’da birçok teknik projeyi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yaparken, 220 bin nüfuslu Darıca’ya bir teknik ve 3 başkan yardımcısı yeter. Halkımızın vergilerini projelere yatırın, kişilere değil.”

 

SEFA GARDİYANOĞLU

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli'de 1 kişinin öldüğü tavuk kavgasında 3 kişi tutuklandı

Kocaeli'de 1 kişinin öldüğü tavuk kavgasında 3 kişi tutuklandı