17 Haziran 2021 Perşembe

Tarhan, Akmeşe’deki elektrik kesintilerini Meclis'e taşıdı

Tarhan, Akmeşe’deki elektrik kesintilerini Meclis'e taşıdı

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kocaeli’nin sorunlarını dile getirmeye devam ediyor. Tarhan, bu kez İzmit Akmeşe Mahallesi’nde uzun süredir yaşanan ve SEDAŞ tarafından her yıl biteceği duyurulmasına rağmen bir türlü sona ermeyen elektrik kesintisi sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı

03 Haziran 2021 Perşembe 10:45 Siyaset

Akmeşe mahallesi başta olmak üzere Kocaeli’de yaşanan elektrik kesintisi sorununun önemine dikkat çeken Tarhan, “Son dönemlerde neredeyse her gün ilimizde elektrik kesintisi yaşanıyor. Elektrik kesintileri nedeniyle Kocaeli halkı mağdur oluyor. SEDAŞ ise yeterli altyapı yatırımı yapmıyor. Teknolojinin bu kadar ilerlediği bir çağda hala elektrik kesintisi sorunları ile karşılaşıyoruz” dedi. Tarhan, elektrik kesintisinin çalışma hayatından, eğitim hayatına Kocaelili tüm vatandaşları etkilediğine dikkat çekerek, sorunun çözümü için yetkilileri göreve davet etti.

VATANDAŞLAR ZOR DURUMDA

Tahsin Tarhan Genel Kurulda yaptığı konuşmada, “İktidar uzaya gidiyoruz diyor, Kocaeli’nin İzmit Akmeşe Mahallesi’nde sürekli elektrikler kesiliyor. Geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan vatandaşlar, elektrik kesintileri nedeniyle zor durumda. Ev ve dükkanlarda elektrikli aletleri defalarca bozuluyor. Çocuklar eğitime devam edemiyor” dedi. Yıllardır söz verilmesine rağmen bu sıkıntının çözülemediğine dikkat çeken Tarhan, “Sanayinin ve teknolojinin merkezi olan Kocaeli’de, bu çağda elektrik kesintisi yaşanıyor olması utanç vericidir. Yetkilileri Akmeşelilerin bu sorununu bir an önce çözmeye davet ediyoruz” dedi.

SEDAŞ ALT YAPI YATIRIMI YAPMALI

Tarhan, “SEDAŞ, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerini kapsayan, yaklaşık, 2milyon tüketiciye ve yaklaşık 4 milyon nüfusa enerji dağıtım hizmeti vermesi gereken bir kuruluş olarak alt yapı yatırımlarını yapmak ve 24 saat kesintisiz enerji dağıtımı yapmak zorundadır” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Doğaseverler hem yürüyecek hem de çevreyi temizleyecek

Doğaseverler hem yürüyecek hem de çevreyi temizleyecek