REKLAMI KAPAT

08 Mayıs 2021 Cumartesi

Taştekin: İzmit Belediyesi’nde kadınlara baskılar bitsin

Taştekin: İzmit Belediyesi’nde kadınlara baskılar bitsin

AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Güzin Taştekin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e işten çıkarılan kadın çalışanları hatırlattı

08 Mart 2021 Pazartesi 10:32 Siyaset

Taştekin'in açıklaması şöyle: “İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, kadınları koruyacağım diyor. Keşke buna inanabilsek. Bugüne kadar verdiği her söz gibi, bunun da altını dolduramadığını iki yıl içinde gördük. Seçim döneminde zorla belediye binasına girip, çiçek dağıtmak istediği kadınları göreve gelir gelmez işten attığını unutmadık. Bugüne kadar onlarca kadını siyasi görüşüne bakarak, işinden ettiğini, süründürdüğünü, tarifsiz acılar yaşattığını unutmadık.

"İÇİ BOŞ LAF OLARAK KALMASIN"

Daha geçen yıl bütün gazetelerde “CHP’li Kadın Başkan’dan Kadın Kıyımı” diye başlıklar atıldı. İzmit halkının kadın aday diye kendisine tanıdığı toleransı o, göreve geldiği gün kadın çalışanlara tanımadı. Şimdi kalkıp kadınları koruyacağım diyor ama dileriz bu da daha öncekiler gibi içi boş bir laf olarak ortada kalmasın. Umarız ki, bundan sonra İzmit baskılar ve ayrımcılık yapılmadan yönetilsin ve bütün kadınlar eşit şekilde görevlerine devam etsin. Bu duygularla İzmit Belediye Başkanı Fatma Hanım dahil, bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Hürriyet'ten 8 Mart'ta kadın muhtarlara ziyaret

Başkan Hürriyet'ten 8 Mart'ta kadın muhtarlara ziyaret