19 Ekim 2021 Salı

Tutuş: Çok isteseydiniz eşe dosta dağıtacağınıza Belsa’yı alırdınız

Tutuş: Çok isteseydiniz eşe dosta dağıtacağınıza Belsa’yı alırdınız

AK Parti İzmit Belediyesi Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş, "İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet konuştukça batıyor, battıkça daha çok saçmalıyor" dedi

09 Ekim 2021 Cumartesi 12:46 Siyaset

Tutuş “Belsa B Blok’u 17 milyon TL’miz olmadığı için alamadık diyen Belediye Başkanının, geçen yıl doğrudan teminle ihalesiz yeni kurulan şirketlere 26 milyon TL dağıttığını tekrar hatırlatırız” dedi.

KONUŞTUKÇA BATIYOR, BATTIKÇA SAÇMALIYOR

AK Parti İzmit Belediyesi Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş, Belsa Plaza B Blok’un SGK tarafından satışından 6 ay sonra İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in anlamsız şekilde gündeme getirilerek, kamuoyunun yine hizmetler yerine polemiklerle meşgul edildiğine dikkat çekerek şunları söyledi: “Doğru konuşan, ne söylediğini hatırlamak zorunda kalmaz. Üç yılda kendi tanıtımınıza harcadığınız parayla, isteseydiniz Belsa Plaza'yı satın alırdınız. 1-Belsa Plaza'yı bize vermiyorlar dediniz. SGK İl Müdürü kendisine yardımcı olmak istedik, görüşmeye bile gelmedi dedi. 2-Burayı gerçekten almak isteseydiniz ihaleye girerdiniz.

İhaleye bile girmediğiniz ortaya çıktı. 3-Konu ile ilgili tüm söyledikleriniz boşa düşünce ve yalanlanınca, yine başa döndünüz ve "kasada para bırakmamışlar borç ödemeye çalışıyoruz. Nasıl satın alsaydık" dediniz. Borç ödüyoruz diyorsunuz, oysa geçen yılın kesin hesaplarına bakınca; bırakın borç ödemeyi, belediyeyi aldığınız zamana göre 100 milyon ₺ daha borçlandırdınız. İzmit Belediyesi kasasından üç yılda yaklaşık 1 milyar ₺ tükettiniz. Bunun üzerine AK Parti belediyeciliğinin eseri olan Vadi İzmit'ten 35milyon₺ geldi, 35milyon₺ daha yolda, gelecek. Ve 2022 yıllık bütçesi 400 milyon ₺ olan bir belediye için 17 milyon ₺’miz yok demek, sizin zaten burayı satın almak istemediğinizi gösteriyor. Son olarak 17 milyon ₺ yok diyeceğinize, doğrudan teminlerle; Milletvekilinizin kardeşine, İl başkanınızın yeğenine, Gençlik kolları başkanlarına, eşe dosta, tamamı yeni olan ve kendi kurdurduğunuz şirketlere ve hatta kurulmamış şirketlere tam 26 milyon ₺ dağıtmasaydınız.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yıldız’dan gençlere davet

Yıldız’dan gençlere davet