REKLAMI KAPAT

08 Mayıs 2021 Cumartesi

Yıldız: Konu adli makamlara iletilmeliydi

Yıldız: Konu adli makamlara iletilmeliydi

CHP Körfez İlçe Başkanı Bülent Yıldız, ilçe başkanlığı adına yaptığı yazılı açıklamada günlerdir konuşulan ve yazılan Körfez Belediyesi çitlerini hatırlatarak, konunun Başkan Şener Söğüt tarafından adli makamlara sevk edilmesi gerektiğini söyledi

04 Mayıs 2021 Salı 13:05 Siyaset

Bülent Yıldız, ortada ciddi bir suç olduğunu ama yalnızca basit açıklamalar ve istifalarla konunun kapatılmak istendiğini iddia ederek, daha ciddi adımlar atılmasını beklediklerini söyledi. Bülent Yıldız konunun adli makamlara iletilmesi gerektiğini söylediği açıklamasında şu cümlelere yer verdi: "Geçtiğimiz günlerde Körfez ilçemiz ulusal basında yer aldı. Ancak üzülerek belirtmeliyiz ki; maalesef güzel bir şekilde değil. İktidar partisine mensup bir meclis üyesinin, belediyeye ait bir malı kendi şahsi mülküne yine belediyenin aracı ile götürdüğü söylenilmiş ve bununla ilgili basında kanıt niteliğinde görsel argümanlar yer almıştır. Sayın belediye başkanı, konunun takipçisi olacağını belirtmiş ancak bu süreç içerisinde yapılan tek adım, alınan bu malların geri getirilmesi olmuştur. Konu ile alakalı adı geçen meclis üyesi, yaptığı açıklama ile yürütmüş olduğu Spor Koordinatörlüğü görevinden istifa ettiğini duyurmuştur.

SUÇ AKLANMIŞ MI OLUYOR?

Değerli ilçemiz sakinleri, yine aynı durum ile karşı karşıyayız. Ortada bir suç iddiası olmasına rağmen konu ile alakalı hiçbir adli işlem yapılmamıştır. Bizler, bu süreçte sayın belediye başkanından, konuyu raporlayıp adli makamlara iletmesini beklerdik. Zira bu ülkede yargılamanın nasıl olması gerektiği şekil ve yöntem ile kanunda açıkça belirtilmiştir. Bu sayede bu ağır iddialar karşısında; ye meclis üyeniz haklı bulunur ve aklanırdı ya da suçlu bulunur ve yargılanırdı. Fakat geldiğimiz bu durum itibariyle; olaya nasıl bir yorum getirmemizi bekliyorsunuz? Görevinden istifa edince bu yapılan bu suç iddiası aklanmış mı oluyor? Üstelik bu kişi hali hazırda meclis üyesidir. Körfezin geleceği ile alakalı kararlarda söz sahibi bir konumdadır ve bu görevinden istifa etmemiştir. Değerli halkımız; bizler kimseden istifa etmesini beklemiyoruz. Bizler, adaletin tecelli etmesini istiyoruz. Ancak yine çok iyi biliyoruz ki; bu ülkede bir bakan, kendi makamını kullanarak kendisine ve çevresine çeşitli imtiyazlar sağlamış ve bu durum ortaya çıktığında sadece görevinden alınarak adaletin sağlandığı sanılmıştır. Oysa halkın her bir kuruşuna göz dikenler şunu çok iyi bilmelidir ki; hakiki adalet, er ya da geç onlar için tecelli edecektir. Halkın partisi olarak bu yüce millete adalet sözü veriyoruz. Değerli Körfez halkına bu konunun takipçisi olacağımızı bildiririz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kartepe’de Çerkes Müzesi çalışmaları başladı

Kartepe’de Çerkes Müzesi çalışmaları başladı