01 Aralık 2021 Çarşamba

İzmit Belediyespor Karate Takımı dünya şampiyonu oldu

İzmit Belediyespor Karate Takımı dünya şampiyonu oldu

İzmit Belediyespor 12-13 Yaş Karate Takımı, İstanbul’da düzenlenen 11. Dünya Shotokan Karate Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olurken Batuhan Efe Beyazıt da 56 Kilo 12-13 Yaş Yıldızlar Grubu’nda dünya üçüncülüğünü elde etti

07 Kasım 2021 Pazar 16:22 Spor

Dünya Shotokan Karate Fedarasyonu’nun faaliyet programında yer alan 11. Dünya Shotokan Karate Şampiyonası, 5-6-7 Kasım tarihlerinde 40 ülkeden bin 898 sporcunun katılımıyla İstanbul WOW otelde yapıldı. Antrenörleri Timur Doğan, Melih Bayrak ve Hüseyin Karal eşliğinde şampiyonaya katılan İzmit Belediyespor Karate Takımı da turnuvada önemli başarılara imza attı.

1 ALTIN 2 BRONZ

İzmit Belediyespor’un Batuhan Efe Beyazıt, Hamza Efe Başol, Uraz Demirkanlı ve Boran Kural’dan oluşan 12-13 Yaş Yıldız Erkek Takımı, finalde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni mağlup ederek dünya şampiyonu oldu. Şampiyonada başarılı bir grafik çizen İzmit Belediyesporlu kareteci Batuhan Efe Beyazıt da 56 Kilo 12-13 Yaş Yıldızlar Grubu’nda dünya üçüncüsü olmayı başardı. Yaren Elif Sarıkaya, Melis Uran, Elif Nehir Doğan ve Esma Eylül Dangül’den oluşan 8-9 Yaş Minik Bayan Takımı da dünya üçüncülüğünü elde etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit Belediyesi'nden yeni üretim hamlesi: İstiridye Mantarı

İzmit Belediyesi'nden yeni üretim hamlesi: İstiridye Mantarı