19 Ekim 2021 Salı

Kocaelili milli yüzücüden önemli başarı

Kocaelili milli yüzücüden önemli başarı

Dünyada Asya'dan Avrupa'ya yapılan tek yüzme yarışı olan Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nda 55 ülkeden 2 bin 465 yüzücü İstanbul Boğazı'nda yarıştı. Kocaeli Yüzme Kulübü sporcularından milli yüzücü Çağatay Alper Üstününal genel klasman erkeklerde 3. olarak önemli bir başarı elde etti

24 Ağustos 2021 Salı 17:58 Spor

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından bu yıl 33'üncüsü düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nda 55 ülkeden 2 bin 465 yüzücü, Anadolu Yakası'nda Kanlıca'dan başlayıp Avrupa Yakası'nda Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı'nda son bulan 6,5 kilometrelik parkurda mücadele etti. Yarışta Nida Eliz Üstündağ kadınlar genel klasmanda 40 dakika 55 saniye ile birinci olurken, Polat Uzer Turnalı erkekler genel klasmanda 38 dakika 22 saniye ile ilk sırayı aldı. Turnalı bu derecesi ile Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı parkurunu en hızlı bitiren kişi unvanını kazandı. Genel klasman kadınlarda Hilal Zeyneb Saraç 41:19 ile ikinci, Hanna Pasichnyk 41:20 ile üçüncü olurken; erkeklerde Mustafa Sevenay 39:57 ile ikinci, Çağatay Alper Üstününal 04:32 ile üçüncü oldu.

GURUR DUYUYORUZ

Kocaeli Yüzme Kulübü, Çağatay Alper Üstününal'ın başarısını kutlayarak şu ifadeleri kullandı. "Dile kolay 12 yıl...Yağmur çamur fırtına sıcak demeden gelinen binlerce antrenman... Saatler boyu atılan kulaçlar... Sonuca baktığımızda ise güzeller güzeli başarılı bir evlat. Ilk günkü heyecanınla attığın tüm kulaçların seni hep zirveye taşıdı. Bugün yine güzel bir başarıyla bizi gururlanırdın. Başarını kıtalar arasına taşıyarak gücünü denize de ispat ettin. Zirve tek kişiliktir Çağatay. Ve zirve senindir. Seninle gurur duyuyoruz. Başarılarının artarak gitmesini diliyoruz. KYK her zaman yanında"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kadınlardan dayanışma çağrısı: Çığlıklarına ortak olalım!

Kadınlardan dayanışma çağrısı: Çığlıklarına ortak olalım!