09 Mart 2021 Salı

Milli Antrenör Çepnioğlu, geleceğin raketlerini yetiştiriyor

Milli Antrenör Çepnioğlu, geleceğin raketlerini yetiştiriyor

Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Masa Tenisi Bölge Sorumlusu Milli Antrenör Yasemin Çepnioğlu Derince Şehit Er Emre Kaan Arlı Çok amaçlı Spor Salonu'nda geleceğin raketlerini yetiştiriyor

16 Ocak 2021 Cumartesi 13:46 Spor

Milli Antrenör Yasemin Çepnioğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Anaokulundan başlayan çocuklarımızı jimnastik dersleriyle destekliyoruz. Masa tenisi derslerinde kaslarının gelişimi ve beyin jimnastigi yaptırıyoruz. Okullarımızda yapılan Milli Eğitim ile  Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ortak protokolüyle çocuklar anaokulundan alınıp salonlara sınıf sınıf getiriliyor, bir aylık eğitim sonrasında çocukları yeteneklerine göre ayırıyoruz.

1 YILDA BİN 200 ÇOCUK EĞİTİM ALDI

Çepnioğlu, "Masa tenisinde 2019-2020 yılında bin 200 çocuk eğitim aldı. Bunlardan çocukların egitim seviyesine göre mavi, kırmızı, yeşil, sarı alt performans gruplarına yerleştiriyorlar. İlerleyen çocuk bir üst gruba geçiyor büyüklerimizden oluşan A takımı antrenmanına ulaşıyorlar ve antrenmanlarını artık performans sporcusuyla yapıyor. Bunun yanında ilimizin tüm okullarındakı ögretmenlere eğitim veriyoruz veya dışarıdan antrenör olacak ilimiz ya da başka şehirden gelen ayrıca üniveristelerle pandemi sürecinde online derslere girip ders anlatıyorum. Çocuklarımız maç seviyesine geldiklerinde başarılarından dolayı şu an ilimizin en iyi okullarında tam burslu eğitim hakkını kazanıyor.

ÖZEL EĞİTİM ALDIM 

Masa tenisi performans sporcularımız derslerinde de çok başarılı okul ve ilçe birincisi olarak okullarını bitiriyorlar. Bunun yanında uluslararası engelli sporcuları yetiştirmek için eğitim aldım ve belgeyi almak için yeni başlayan çocuklar gibi eğitildik. Ağır bir eğitimden sonra işitme engelli, zihinsel engelli, Daum Sendromlu, bedensel engelli çocuklara sadece masa tenisi değil onların motorik gelişimini sağlamak amacıyla can-ı gönülden çalışmaya hazırım ve kapım sonuna kadar açık. Başvurmaları yeterli" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Mithat Atalay’a önemli görev

Mithat Atalay’a önemli görev