17 Haziran 2021 Perşembe

Pandemide başlayan ayak tenisi federasyon oldu

Pandemide başlayan ayak tenisi federasyon oldu

Körfez’de, pandemi döneminde Körfez Vefa SK Kulübü Başkanı Muhammed Emin Kılıç ve yönetimi tarafından başlatılan ayak tenisi, diğer illerde de karşılık buldu ve spor dalı için federasyon kurularak ilk yönetimini belirledi. Federasyonda Körfez Vefa SK’dan 3 kişi Genel Kurul Üyesi ve üye olarak yer aldı

06 Haziran 2021 Pazar 15:36 Spor

Antalya Alanya’da federasyonun ilk Genel Kurul toplantısı yapıldı. 29 Mart 2021 tarihinde kurulan Ayak Tenisi Federasyon Başkanı Mustafa Sunkur, hedeflerinin hızla büyüyerek ülkemizi uluslararası müsabakalarda temsil etmek olduğunu söyledi ve “81 ilde yapılanmamız var, 20 ilde de bu spor dalı, kuralları hakkında eğitimler verecek ekiplerimiz çalışmalara başladı. Her il ve ilçeden yeni katılımlar gerçekleşiyor” dedi.

YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ

Ayak Tenisi Federasyonunu daha sonra Antalya'nın Alanya ilçesinde ilk olağan genel kurul toplantısını yaptı. Manisa'nın Turgutlu ilçesinde 29 Mart 2021'de kurulan federasyon, yönetim kurulunu belirledi. Ayak Tenisi Federasyonu Yönetim Kurulunda, ilimizin önde gelen takımlarından Körfez Vefa Spor Kulübü yer aldı. Ayrıca kulüp yöneticilerinden Halil Kılıç ve Savaş Arslan yönetim kurulu üyesi seçildi. Kulüp Başkanı Muhammed Emin Kılıç, ATF Kocaeli temsilcisi Mustafa Kürkan ile birlikte Ayak Tenisi Turnuvası düzenlemek için çalışmalara başlayacaklarını, pandemi döneminde başlayan ve büyük ilgi gören spor dalı için yeni faaliyet programları hazırlanacağını söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit’in genç yetenekleri Pazartesi günü ilan edilecek

İzmit’in genç yetenekleri Pazartesi günü ilan edilecek