19 Ekim 2021 Salı

Tarihi Çardak Güreşleri'nde altın kemerin sahibi Nedim Gürel oldu

Tarihi Çardak Güreşleri'nde altın kemerin sahibi Nedim Gürel oldu

Gölcük Belediyespor Başpehlivanı Nedim Gürel, Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Çardak Beldesi’nde bu yıl 287’ncisi düzenlenen Tarihi Çardak Güreşleri’nde finalde İsmail Balaban’ı yenerek altın kemerin sahibi oldu

27 Ağustos 2021 Cuma 15:42 Spor

Nedim Gürel, birinci turda Nadir Takı’yı, ikinci turda Salih Erinç’i, üçüncü turda Menderes Saltık’ı, çeyrek finalde Güngör Ekin’i ve yarı finalde Mustafa Batu’yu yenerek finale yükseldi. Yaklaşık 41 dakika süren final müsabakası sonucunda, rakibi Balaban’ın yaptığı harekete kontra atakla karşılık veren Nedim Gürel, aldığı puanla 2021 Çardak Güreşleri’nde altın kemerin sahibi oldu.

"CİDDİ BİR YAPILANMA VAR"

Güreş müsabakalarında Nedim Gürel ve Balaban’ın müsabakası esnasında spiker, “Bu arada Nedim de Gölcük Belediyesi adına yarışıyor. Gölcük’te güreş sporunda ciddi bir yapılanma var. Gerek Nedim gerek Yıldıray oraya bir hava kattı. Bunu Sekapark’taki müsabakalarda, Başkan Ali Yıldırım Sezer’in gözlerinde ve söylemlerine net bir şekilde gördüm. İnşallah Gölcük’te de güzel güreşler olacak, güzel pehlivanlar yetişecek” dedi.

HEDEF KIRKPINAR

Sakatlığından dolayı Tarihi Kırkpınar güreşlerine katılamayan Nedim Gürel müsabakadan sonra  mikrofonlara konuşan Başpehlivan Nedim Gürel, “Sakatlığımdan dolayı Kırkpınar’a katılamadım. Burada aldığım altın kemer Kırkpınar hedefim için moral oldu. Güreşe büyük destek veren Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’e çok teşekkür ederim. Daha yaşım 32, bu mesajı anlamışlardır” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Milli Kuruluşlar Birliği, 30 Ağustos etkinliğini duyurdu

Milli Kuruluşlar Birliği, 30 Ağustos etkinliğini duyurdu