26 Temmuz 2021 Pazartesi

Binlerce bilim meraklısı öğrenci bu festivalde buluşacak

Binlerce bilim meraklısı öğrenci bu festivalde buluşacak

Bilime meraklı binlerce öğrenci 6 Ocak Cumartesi günü Kocaeli Bilim Merkezi’nde bir araya gelerek, kurulacak atölyelerde keyifli saatler geçirecek

04 Ocak 2018 Perşembe 17:31 Teknoloji

Düzenlendiği her şehirde büyük ilgi gören ve bilime meraklı binlerce genci bir araya getiren STEM & Makers Fest/Expo, 6 Ocak Cumartesi günü Kocaeli Bilim Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Etkinliğin açılışına Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. M. Hilmi Çolakoğlu ve Kocaeli Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik de katılacak.

3 BİN KİŞİ BEKLENİYOR

Ortaokul ve lise öğrencileri başta olmak üzere eğitimcilerin, velilerin ve bilime ilgi duyan her yaştan insanın ilgisini çekecek STEM & Makers Fest/Expo’yu 3 bine yakın kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Saat 10.00’da yapılacak açılışın ardından Kocaeli Bilim Merkezi’ni dolduracak olan öğrenciler, kurulacak 35 atölyede bilim ve teknolojinin eğlenceli yüzüyle tanışacak.

KATILIM ÜCRETSİZ

STEM & Makers Fest/Expo kapsamında düzenlenecek onlarca atölyeden biri olan Bing Bang atölyesinde evrenin sırlarını keşfedebilir, kriminal atölyesinde katilin izini sürebilir, plastinasyon atölyesinde ilginç deneyimler edinebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan STEM & Makers Festivali’ni kaçırmayın!

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Murat Hazinedar görevden uzaklaştırıldı

Murat Hazinedar görevden uzaklaştırıldı