01 Aralık 2021 Çarşamba

Ford Otosan'da işleri artık robotlar yapıyor!

Ford Otosan'da işleri artık robotlar yapıyor!

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün “Ford Otosan, Endüstri 4.0'a evrilen sürece çok uzun zaman önce başladı. 1991 yılında 11 robot ile başlayan sürecin sonunda bugün Ford Otosan Fabrikaları'nda robot sayısı bini geçerek bin 30'a ulaştı” dedi

30 Nisan 2018 Pazartesi 09:59 Teknoloji

Ford Otosan, Endüstri 4.0'ın yaptığı tarifi "Akıllı Fabrika" olarak isimlendiriyor. Bu alanda referans fabrika statüsünde bulunan Gölcük Fabrikası'nın atölye seviyesindeki uygulamaları, çeşitli fabrikalara da örnek teşkil ediyor. Ford Otosan, Endüstri 4.0'a evrilen sürece 1991 yılında başladı. 11 robot ile başlayan sürecin sonunda bugün fabrikadaki robot sayısı bin 30'a ulaştı. Gelinen noktada, robotlar Ford Otosan'ın standart üretim ekipmanı haline geldi.

3 BÜYÜK PROJE HAYATA GEÇİRİLECEK

2 buçuk yılda oluşturulan bu sistem, 2022'den 2025'e kadar, 3 yıllık süreçte devreye alınacak ve bu süreçte mevcut araçlarını yenileme projesi olan 3 büyük projeyi hayata geçirmesi hedefliyor. Ford Otosan, üretim sürecinin altyapısını ve ekipmanlarını, Gölcük Fabrikası'nda kendi sistem ve yöntemleriyle yapıyor. Bu gelişmelerle birlikte inovasyon süreci, Ford Otosan inovasyon Komitesi tarafından Dijital Dönüşüm, Akıllı Üretim, Müşteri Deneyimi, Interaktif Araç ve Otonom Kamyon öncelikli alanlar olarak belirlendi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli işsizlikte en iyiler arasında ama bölgesel uçurum büyüyor

Kocaeli işsizlikte en iyiler arasında ama bölgesel uçurum büyüyor