26 Temmuz 2021 Pazartesi

Taylan Katak

Taylan Katak

m.taylankatak1986@hotmail.com
11 Haziran 2021 Cuma 15:12

CKA: Cahil Kamyoncu Abi

Yücel Alpay Demir ile yıllar önce bir Yörük çadırında tanıştım. Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanlığına yeni seçilmişti. İlk etkinliklerinden birisi İzmit Yürüyüş Yolu'na Yörük çadırı kurarak Türk kültürünün unutulan güzelliklerini insanlarla buluşturmaktı.  
O dönemde Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Üyesiydim. Yürüyüş Yolu’nda arkadaşlarımla yürürken Türk Ocağı flaması olan Yörük çadırını gördüm ve tereddüt etmeden içeri girdim. Hem Yücel Başkan hem de oradaki Ocak mensupları tarafından çok güzel karşılandık. Yıllara meydan okuyan bu dostluğun temeli o gün orada atıldı. 
Yücel Başkan’ın tabiriyle, ‘’Hamdolsun o günü de zararda kapatmamıştık."
***

Daha sonra ADD Kocaeli Şube Başkanı seçildiğimde ADD ile Türk Ocağı’nın ilişkileri daha da gelişti. Gelişen ilişkiler sadece ADD ile Türk Ocağı’nı değil zamanla kentteki tüm yurtsever kurumları kapsadı. Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği(KMKB) çatısı altında değerli çalışmalara imza atıldı. 
O zamanlar, sözde Çözüm Süreci’nin en civcivli zamanlarıydı. Milliyetçilik şimdiki gibi moda değildi. Bugün milliyetçilik üzerinden prim kasan bazı kesimler o dönemlerde terör örgütü PKK’yı ‘’özgürlük savaşçısı’’, terörist başı Öcalan’ı da ‘’devrimci lider’’ olarak sunuyor; Fethullahçı Terör Örgütü’nü "Hizmet Hareketi"; terörist elebaşı Fethullah Gülen’i de ‘’Hoca Efendi’’ olarak anıyordu.
Vatan hainleri meydanlarda, sokaklarda ve makamlarda cirit atarken Atatürkçülere, milliyetçilere, yurtseverlere ise biber gazı ikram ediliyordu. Gençlerimiz üniversitelerde terör örgütü yandaşları tarafından saldırılara uğruyordu. Bu saldırılara maalesef çoğu yerde göz yumuluyordu. Fırat Yılmaz Çakıroğlu da bu alçakça saldırılardan birinde şehit oldu.
***

Hep dik durduk. Asla yalpalamadık. Geri adım atmadık. Sözde Çözüm Süreci devam ederken de FETÖ devleti içeriden çökertmeye çalışırken de mücadelemizi sürdürdük. Yetkili makamlara hep uyarılarda bulunduk. 
Gün oldu, devran döndü. Bizim yıllar önce yaptığımız uyarıların hepsi doğru çıktı. KMKB öncülüğünde ilimizde verilen mücadelenin haklılığı herkes tarafından görüldü. Biz yapılan yanlışları eleştirirken bizlere, ‘’İt ürür, kervan yürür,’’ diyenler bugün bizden daha milliyetçi oldular. Yersek tabii.
 Her zaman derim, KMKB içerisindeki kurumlar bugünün Müdafaa-i Hukuk Cemiyetleri’dir. Hiçbir karşılık beklemeden vatana hizmet eden kurumlardır. Mücadeleleri vatan, millet, bayrak, devlet içindir. Yücel Alpay Demir de bu mücadelenin önemli önderlerinden biridir. Hem bu ülkeye hem de bu kente büyük katkıları olmuştur.
***

Yücel Başkan’ın mücadeleci yönü kadar entelektüel yönü de oldukça güçlüdür. Kendine özgü mizah, sanat ve siyaset anlayışıyla sosyal medyada adeta bir sembol haline gelmiştir. CKA yani Cahil Kamyoncu Abi mahlasıyla birbirinden anlamlı aforizmalar paylaşan Yücel Alpay Demir, bazen güldürür bazense düşündürür. İronileri, ince göndermeleri ve dokundurmalarıyla aslında biraz da kara mizah yapmaktadır. Ülke sorunlarını kendi üslubuyla ifade ederken ülke insanına da bir anlamda ayna tutar.
***

Tanınırlığının sadece sosyal medyayla sınırlı kalmaması gereken Cahil Kamyoncu Abi’nin aforizmaları geçtiğimiz günlerde kitaplaştı. Kitabın yayımlandığını öğrendikten sonra kısa zamanda bir tane edindim ve büyük bir keyifle okudum. Ufuk açıcı, tebessüm ettiren ve okuru düşünmeye teşvik eden bir kitap. Tüm kitapseverlere tavsiye ederim. 
Yücel Alpay Demir kendisine yakışan bir esere imza atmış. Teşkilatçılıktaki enerjisini ve coşkusunu dizelerde görmek mümkün. Okuru bol olsun. Başarılar diliyorum. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR